همانطور که فصل‌ها تغییر می‌کنند، مراقبت از حیوان نیز با توجه به شرایط فصلی تغییر می‌کند. در پاییز باید از مو، پوست، پنجه، ناخن و دمای بدن پت خود مراقبت بیشتری، نسبت به فصل گرما، داشته باشید.

آراستگی سگ در پاییز

در اینجا ۵ نکته کارشناسانه برای کمک به سگتان را ذکر می‌کنیم تا سگتان احساس بهتری در پاییز داشته باشد:

برس کشیدن

بعضی از صاحبان حیوانات خانگی ترجیح می‌دهند در ماه‌های سرد سال موهای حیوان خود را حفظ کنند، اما داشتن برنامه منظم برای حیوانات مهم است.

دکتر اندرو روزنبرگ، متخصص پوست دامپزشکی در نیویورک، توضیح می‌دهد: "اگر موی سگ‌ها به طور منظم برس نشوند، مو، خز و سلول‌های مرده پوستی بر روی پوست بدن متراکم شده و باعث تحریک می‌شوند."

نیکلی الی، آرایشگر حیوان خانگی در لستر ماساچوست، می‌گوید: برس کشیدن منظم از زبر شدن، موهای جدا شده در سطح پوست و ایجاد پوست مرده جلوگیری می‌کند. الی می گوید: "این کار به سلامت و تمیزی پوست سگ کمک می‌کند، همچنین ناخن‌ها را کوتاه کنید و گوش سگ خود را نیز تمیز نمایید."

حمام کردن

تعداد دفعات حمام سگ خود را کم نکنید زیرا حمام کردن منظم در سال برای سگ مفید است. روزنبرگ می‌گوید: "سطح پوست حاوی مقادیری از غدد پوستی، سلول‌های مرده، باکتری‌ها، مخمر، گرد و خاک و قارچ است." حمام کردن از انباشت بیش از حد این عناصر ناسالم را جلوگیری می‌کند.
تکرار دفعات حمام، بستگی به سلامتی، پوشش و نیازهای بهداشتی سگتان دارد. روزنبرگ می‌گوید: "بعضی از سگ‌های با موی معمولی می‌توانند برای مدت طولانی بدون شانه زدن یا شستشو بمانند در حالی که بعضی دیگر به خصوص سگ‌هایی با موهای پرپشت و بلند نیاز است که هر یک یا دو هفته یکبار از حمام استفاده کنند."

آراستگی سگ در پاییز

آلرژی

برای سگ‌هایی که از آلرژی‌های محیطی رنج می‌برند، با حمام کردن می‌توانید گرده و سایر مواد آلرژن‌ها را از روی سطح پوست‌شان پاک کرده و از خارش و عفونت جلوگیری کنید.

بعضی از سگ‌ها به تماس آلرژن‌ها با پوست و غشای مخاطی واکنش نشان می‌دهند. اگر آلرژن‌ها در معرض استنشاق قرار گیرند، می‌تواند باعث واکنش آلرژیک شود. روزنبرگ می‌گوید: "بیشتر سگ‌ها دارای بیماری پوستی باید هر یک تا دو هفته از حمام و برس کشیدن منظم بهره‌مند شوند."
در طول پاییز، سطح آلرژن به شدت بالا می‌رود.  رزنبرگ می‌گوید: "در پاییز قارچ‌های محیط مناسب‌تری برای رشد دارند و به سگ‌های دارای آلرژی آسیب می‌رسانند."

شامپو مرطوب کننده

حمام مکرر در هوای سرد و خشک می‌تواند منجر به خشک شدن پوست شود. برای جلوگیری از این، روزنبرگ توصیه می‌کند از یک شامپو مرطوب کننده مخصوص سگ با کیفیت عالی استفاده کنید. اگر پت شما دارای یک وضعیت بهداشتی خاصی است که نیاز به حمام مکرر دارد، باید از موادی استفاده کنید تا رطوبت پوست او را حفظ کند.

انواع شامپو مخصوص سگ را می توانید در پت شاپ باران پت خریداری نمایید.

آراستگی سگ در پاییز

مراقبت از پنجه‌ها

به محض سرد شدن هوا سرد، پاها به راحتی خشک و ترک خورده می‌شوند. درست همانطور که شما برای دستهایتان از لوسیون استفاده می‌کنید، سگ شما نیز می‌تواند از مرطوب کننده پنجه استفاده کند. الی می‌گوید: "محصولات فوق العاده‌ای وجود دارد که می‌تواند به مرطوب نگداشتن پاهای حیوان خانگی‌تان کمک کند."

اگر در منطقه‌ای سردسیر زندگی می‌کنید که در پاییز یخبندان است، مطمئن شوید که پاهای سگ‌تان با برف و یخ تماس نگیرد، چون می‌تواند به شدت پنجه‌های حساس او را اذیت کند. استفاده از کفش‌های مخصوص سگ را، برای محافظت از پنجه‌ها و جلوگیری از خشک شدن و ترک خوردن، در نظر داشته باشید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور