آخرین چهارشنبه سال یکی از هیجان انگیزترین شب‌ها برای مردم و یکی از وحشتناک ترین شبها برای حیوانات است!

اصولا ترس یک رفتار کاملا طبیعی در حیوان و انسان است. یکی از علل شایع ترس حیوانات مخصوصا سگ‌ها ترس از سروصدا است که اغلب صاحبان سگ‌ها این موضوع را در هنگام نزدیک شدن چهارشنبه سوری به خوبی درک می‌کنند. ترکیدن ترقه و سروصدا باعث ایجاد واکنش‌های اضطرابی در سگ یا گربه شده که علائمش ممکن است به صورت آبریزش از دهان، دفع مدفوع یا ادرار، خراب کاری، سروصدا کردن، لرزش، تلاش برای فرار، خشک زدن حیوان یا له له زدن، قایم شدن و یا استفراغ ظاهر شوند.

شما به عنوان صاحب، مسئول حیوان خانگی خود هستید و باید در هر شرایطی امنیت و آرامش او را بر شادی و خوشگذرانی خود ترجیح دهید حتی اگر مجبور شوید در شب چهارشنبه سوری در خانه بمانید.

آمار نشان می‌دهد از هر پنج قلاده سگ یک سگ دچار ترس و استرس شدید می‌شود.

سگی که ترسیده باشد به موجودی غیر قابل پیش بینی تبدیل می‌گردد که ممکن است به کوچکترین محرک حالتی تهاجمی نشان دهد.

به همین علت این شب نه تنها برایشان سرگرم کننده نیست بلکه همراه با ترس و استرس است.

درمان و پیشگیری

     • بهترین راه درمان ترس از آتش بازی و ترقه، دور نگه‌داشتن حیوان در این سر و صدا هاست. سعی کنید حیوانتان را با خود برای تماشای آتش بازی به خارج از منزل (حیاط، پارکینگ مشرف به خیابان، حتی جلوی در منزل) و هر مکانی که در آن ترقه انداخته می شود نبرید.

     • می‌توانید با پنجره ها و درها با لحاف یا پتو بپوشانید تا صدای آتش بازی به حداقل برسد.

     • کار دیگر که می‌توان انجام داد استفاده از صداهای روزمره مانند صدای تهویه هوا، تلویزیون، رادیو و... تا حواس او از محیط خارج دور شود.

     • به هیچ عنوان در روزهایی که ممکن است آتش بازی و ترقه بازی انجام بگیرد حیوان خود را از خانه خارج نکنید. از گذاشتن سگ یا گربه‌ای که در باکس احساس راحتی نمی‌کنند، جداً خودداری کنید. این کار باعث می‌شود حیوان برای فرار تلاش نماید و خود را مجروح کند.

     • اگر انتقال سگ یا گربه‌تان به محل بی سر وصدا مقدور نیست می‌بایست قبل از شروع آتش بازی ترجیحا از قطره ریلکس و یا جایزه یا تشویقی استفاده کنید.

.

 پت شاپ اینترنتی باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور