شما کالایی برای مقایسه ندارید.

یکی از عوامل بوی بد دهان گربه، سنگ‌های دندانی می‌باشد که با خوردن غذای نرم و به علت عدم مسواک دندان‌های گربه باعث شکل‌گیری جرم‌ (به صورت سنگ) خواهد شد که این خود باعث بوی بد دهان گربه‌ها می‌باشد.

     * پلاک‌های دندانی ( افزونه‌های دندانی ) باعث تخریب لثه‌ها و بوی بد دهان خواهد شد.

     * دلیل دیگری که می‌تواند بوی بد دهان را ایجاد کند ناراحتی‌ها گوارشی ‌باشد. عفونت دستگاه گوارش باعث ایجاد بوی بد از دهان گربه خواهد شد.

     * علت دیگر زخم‌های درون دهان و یا وجود جسم خارجی و عفونت در دهان می‌باشد.

     * همچنین یکی دیگر از دلایل عفونت گوش، بینی و مجاری بینی می‌باشد که می‌تواند باعث بوی بد دهان شود.

راهکارها و درمان:

اولین قدم مشاوره با دامپزشک است. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توان بوی بد دهان را به میزان بسیار کم کرد.

۱- اولین راه استفاده از غذاهای خشک می‌باشد که پلاک‌های دندانی را به خوبی پاک می‌کند. مانند غذای لئوناردو مخصوص سلامت دهان و دندان و غذای رویال کنین مخصوص سلامت دهان و دندان گربه

۲- استفاده از تشویقی‌هایی که به صورت سخت و سفت می‌باشد. تشویقی گربه جیم کت بدلیل بیسکویتی بودن می‌تواند جرم‌های دندانی را کاملا از بین ببرد.

۳- پیشنهاد می‌شود از محلول خوراکی دهانشویه گربه، استفاده کنید که می‌تواند بوی بد دهان را از بین برده و پلاک‌های دندانی را نیز پاک کرد. البته در این موارد می‌توانید از مسواک و خمیر دندان‌های مخصوص گربه نیز استفاده کنید.

۴- استفاده از سبزیجات در غذای گربه‌ها نیز موثر می‌باشد. و یا استفاده از غذاهایی که در آنها از سبزیجات ( پروتئین گیاهی ) استفاده شده است.

اما اگر همه این موارد جوابگو نبود شاید جرم‌گیری دندان برای گربه بسیار موثر باشد و اگر این راه نیز پاسخگو نبود می‌توانید با مشاوره با دامپزشک از آنتی بیوتیک‌ها استفاده کنید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
سفارش بالای ۱۵۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور