برای دانستن پاسخ این سوال باید با ساختار پوست انسان و سگ آشنا شویم. مهمترین بخش پوست، پوشش نازک اسیدی به نام اسید منتل است که روی پوست را فرا گرفته تا از پوست در برابر آلودگی، باکتری و ویروس‌ها محافظت کند و همچنین وظیفه آبرسانی و مرطوب نگهداشتن پوست را نیز دارد. اگر از شوینده مناسب استفاده نشود، ممكن است پوست دچار خشکی، پوسته پوسته شدن و یا خارش شود.

PH پارامتری است برای تعیین اسیدی یا قلیایی بودن یک ماده یا یک محیط. مقدار PH پوست بین ۰ تا ۱۴ می باشد. PH هفت، را خنثی در نظر می گیرند. پایین‌تر از ۷ اسیدی و بالاتر از ۷ قلیایی می باشد. پس هرچه مقدار PH کمتر باشد پوست اسیدی‌تر و هر چه بالاتر قلیایی‌تر است. در دوران نوزادی یعنی بازه تولد تا یک سالگی PH پوست تقریبا ۷ است و این رقم در پوست نرمال بزرگسال به میانگین ۵/۵ می رسد.

PH طبیعی برای سگ با توجه به نژاد، جنسیت، آب و هوا و جثه سگ، نزدیک به ۷ است.

فيزيولوژي بدن سگ و انسان با هم متفاوت است و حتي PH پوست سگ قليايي است. بنابراین، اگر از شامپوهای مناسب پوست انسان برای یک سگ استفاده شود، لایه اسیدی پوست سگ از بین می رود. شامپوهای انسان باعث ایجاد خشکی پوست حیوان می شود و زمینه را برای رشد میکروب ها و انگل ها فراهم می کند.

شست و شوی مداوم و با فاصله زمانی کم باعث از بین رفتن لایه چربی محافظ پوست شده، پوست حیوان را مستعد بیماری های عفونی، قارچی، میکروبی و ویروسی می کند. برای تمیز کردن سگ می توانید هر ۶ هفته یا بیشتر، و در بعضی از نژادها ۳ بار در سال، در حمام با شامپو مخصوص بشویید.

اگر به دنبال حفظ سلامت پوست حیوان خانگی خود هستید و یا به دلیل استفاده از شوینده های نامناسب، پوست حیوان شما آسیب دیده است، بهترین پیشنهاد ما برای شما شامپوی مخصوص سگ و گربه با پوست و موی حساس یا شامپو خشک مخصوص سگ و گربه می باشد.

پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور