معرفی سگ نژاد بیگل

توسط ن.صفائی 2018/9/18 3:50 ثبت نظر

تاریخچه

بیگِل (Beagle) یکی از معروف‌ترین سگ‌های شکاری که با حس بویایی قوی و انرژی زیادش، او را به یک سگ شکاری ممتاز تبدیل کرده است. این نژاد حاصل جفتگیری Harrier با سگ‌های شکاری انگلستان می‌باشد. بیگِل بصورت تکی و دوتایی برای شکار خرگوش، قرقاول و بلدرچین استفاده می‌شود. همچنین سگ مناسبی برای اعضای خانواده می‌باشد. متأسفانه بخاطر جثه کوچک و شرایط خاص بدنی بیگِل بعنوان سگ آزمایشی در خارج از ایران استفاده می‌شود.

معرفی نژاد

بیگل نژادی است سر سخت و باهوش دارای اسکلت بندی متناسب. نگهداری از بیگِل آسان است و به سه رنگ: قرمز- سفید ، نارنجی-سفید ، لیمویی-سفید یافت می‌شود. آنها دارای موهای کوتاه، پنجه قوی و قدرتمند که شبیه به تخم مرغ هستند، گوش‌هایی آویزان و چشم‌هایی به رنگ قهوه‌ای یا مشکی دارند. توجه داشته باشید که دم آنها نباید فر خورده باشد.

وزن و ارتفاع

وزن نر: ۱۰ الی ۱۱ کیلوگرم ، وزن ماده: ۹ الی ۱۰ کیلوگرم

ارتفاع در نر: ۳۰ الی ۴۰ سانتیمتر ، ارتفاع در ماده: ۳۳ الی ۳۸ سانتیمتر

سگ نژاد بیگل

طول عمر

در حدود ۱۲ الی ۱۵ سال، اما در مواقعی کمتر یا بیشتر، بسته به شرایط نگهداری و نوع تغذیه‌ی آنها دارد.

خلق و خو

بیگِل سگی آرام، شیرین و سرزنده است که همه را دوست دارد و یک موجود کوچولوی خوشحال است. اجتماعی، شجاع و باهوش، خونسرد و پر محبت و رابطه‌اش با کودکان و سایر سگ‌ها عالی است. این نژاد از تنها ماندن عذاب می‌کشد و اگر شما مدت زیادی را خارج از خانه سپری می‌کنید بهتر است تا یک جفت برای بیگِل خود بیاورید. بیگِل به هر جایی که حس بویایی‌اش آنرا بکشاند می‌دود بنابراین بهتر است در محیط بیرون از قلاده استفاده شود.

فعالیت بدنی

نژاد بیگل دارای استقامت و انرژی زیادی است. این نژاد به میزان قابل توجهی به فعالیت بدنی روزانه نیاز دارد اما یک حیاط می‌تواند مقادیر زیادی از این نیاز را تأمین نماید. به پیاده روی علاقه فراوانی دارد اما هرگز او را بدون قلاده بیرون نبرید!

سگ نژاد بیگل

شرایط نگهداری

سگ‌های این نژاد را می‌توان به راحتی در داخل آپارتمان نگهداری کرد به شرطی که فعالیت‌ها و ورزش‌های روزانه‌شان را انجام دهند همچنین بیگل‌ها به پیاده روی نیز بسیار علاقه‌مند هستند.

آراستن

آراستن موهای صاف و کوتاه آن آسان می‌باشد. برس زدن و شست‌و شو با شامپوهای ملایم در مواقع ضروری پیشنهاد می‌شود. همیشه داخل گوش‌ها را چک کنید تا از نبودن جرم و چرک اطمینان حاصل نمائید. ناخن‌ها را کوتاه نگه دارید. ریزش مو در این نژاد متوسط است.

مشکلات سلامتی

همه‌ی سگ‌های این نژاد بیمار نمی‌شوند اما اگر شما از آنها مراقبت می‌کنید باید اطلاعات کافی در موردشان داشته باشید.

جالب است بدانید که بیگل ها از سطح سلامتی بالایی برخوردار هستند اما در این میان برخی از آنها دچار بیماریهای قلبی، صرع ، بیماریهای چشمی و مشکلات کمر می‌شوند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور