داشتن حیوانات خانگی و زندگی کردن کنار آن‌ها فایده‌های زیادی برای انسان‌ها دارد. اثراتی که گربه‌ها بر سلامت ذهن و جسم انسان‌ها می‌گذارند توسط دانشمندان و محققان به اثبات رسیده است. در اینجا به چند مورد از فوائد گربه‌ها بر روی سلامت انسان‌ها اشاره می‌شود:

.

   ۱-  احتمال کمتر بروز سکته‌های قلبی، مشکلات قلبی و عروقی: ثابت شده است که احتمال کمتری وجود دارد که کسانی که با گربه ها زندگی می کنند از بیماری‌های قلبی و عروقی یا سکته‌های قلبی بمیرند. تحقیقی در دانشگاه مینه‌سوتا نشان می‌دهد کسانی که با گربه‌ها زندگی نمی‌کنند ۳۰ تا ۴۰ درصد شانس بیشتری دارند که از بیماری‌های قبلی و عروقی و سکته‌های قلبی بمیرند. جالب این‌جاست که صاحبان سگ‌ها از چنین امتیازی برخوردار نیستند و این شانس فقط مختص کسانی‌ست که با گربه‌ها زندگی می‌کنند.

   ۲-  تقویت سیستم ایمنی: اگر شما با گربه‌ها زندگی می‌کنید سیستم ایمنی قوی‌تری نسبت به انسان‌های دیگر دارید. گربه‌ها بیماری و ناراحتی را در سرپرست‌شان متوجه می‌شوند و با آرام کردن و حضور در کنار انسان‌های بیمار باعث تقویت سیستم ایمنی آن‌ها و در نتیجه بهبودی سریع‌تر آن‌ها در هنگام بیماری‌ها می‌شوند.

.   ۳-  جلوگیری از احتمال ابتلا به حساسیت، آلرژی و آسم: تحقیقات ثابت کرده‌اند که بچه‌هایی که با گربه‌ها بزرگ شده‌اند در آینده احتمال کمتری دارد که به انواع آلرژی و آسم مبتلا شوند. پزشکان توصیه می‌کنند اگر قصد به دنیا آوردن فرزندی را دارید قبل از آن یک گربه را به خانه بیاورید، چون کودک شما در برابر احتمال ابتلا به انواع آلرژی و آسم مصونیت بیشتری پیدا خواهد کرد. گربه‌ها همچنین از پیشرفت آسم در کودکان و بزرگسالان پیشگیری می‌کنند.

   ۴-  کاهش فشار خون: داشتن گربه باعث می‌شود که شما به بیماری‌های مرتبط با فشار خون مبتلا نشوید. حتی لمس کردن گربه‌ها فشار خون را در انسان تنظیم می‌کند. بر اساس تحقیقی در دانشگاه نیویورک ثابت شده است که کسانی که با گربه‌ها زندگی می‌کنند خطر ابتلا به فشار خون کمتری دارند تا کسانی که با گربه‌ها زندگی نمی‌کنند.

   ۵-  کاهش تری‌گليسريد (چربی خون): اگر شما از مشکل چربی خون رنج می‌برید در کنار تغذیه سالم و مصرف چربی و کربوهیدرات کمتر، داشتن گربه به شما کمک می‌کند که تری‌گليسريد پایین‌تری داشته باشید. تری‌گليسريد بالا در نهایت منجر به بیماری‌های کبدی، کلیوی، سکته‌های قلبی و مغزی خواهد شد و صاحبان گربه‌ها از تری‌گليسريد پایین‌تری نسبت به بقیه انسان‌ها برخوردارند.

   ۶-  کاهش کلسترول: تحقیقی در دانشگاه کانادا در سال ۲۰۰۶ ثابت کرده است که داشتن گربه تاثیر بیشتری بر کاهش کلسترول خون بر انسان‌ها دارد تا مصرف داروهای مرتبط.

   ۷-  کاهش استرس: داشتن گربه تاثیرات فراوانی بر سلامت ذهنی و روانی انسان‌ها دارد یکی از این تاثیرات کاهش استرس ، هیجانات و نوسانات روحی است. مراقبت کردن از گربه و همچنین خوابیدن و بغل گرفتن گربه‌ها تاثیر چشمگیری بر کاهش استرس دارد. همچنین افرادی که از اضطراب مدام رنج می‌برند با نوازش کردن و مراقبت از گربه می‌توانند لحظاتی نگرانی و اضطراب خود را فراموش کنند و به آرامش برسند.

   ۸-  کمک به کاهش افسردگی: داشتن گربه به شما کمک می‌کند که خلق و خوی بهتری داشته باشید و از افسردگی کمتری نسبت به سایر افراد رنج ببرید. گربه‌ها همچنین باعث می‌شوند که شما احساس تنهایی کمتری داشته باشید و به مشغله‌های روزمره زندگی کمتر فکر کنید.

   ۹-  کاهش مراجعه به پزشک و عمر طولانی‌تر: زندگی کردن با گربه باعث می‌شود که شما کمتر به دکتر و بیمارستان مراجعه کنید. تحقیقات نشان می‌دهند خانه‌های سالمندان و بیمارستان‌هایی که از گربه‌ها برای روحیه بخشی به بیماران و سالمندان استفاده می‌کنند هزینه‌ی کمتری برای دارو نسبت به سایر مراکز پرداخت می‌کنند. گربه‌ها به دلیل اثرات مثبتی که بر سلامت جشم و روح انسان‌ها می‌گذارند باعث می‌شوند که صاحبان گربه‌ها عمر طولانی‌تری داشته باشند و در فعالیت‌های اجتماعی و انسانی بیشتری مشارکت داشته باشند. پس اگر می‌خواهید عمر طولانی و زندگی شاد و سلامتی داشته باشید حتما نگهداری گربه را مد نظر قرار دهید.

 منبع:   http://mentalfloss.com

 پت شاپ اینترنتی باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور