سگ ها نیز مانند انسان ها معمولا به جز گوشت مواد غذایی غیر گوشتی همچنین میوه و سبزیجات می‌خورند. بعضی از دامپزشکان توصیه می‌کنند که سگ ها باید غذایی بخورند که شامل برنج و دانه های مغذی باشد. بعضی دیگر عقیده دارند که برنج به علت هضم آسان باید به عنوان یک مکمل غذایی در رژیم غذایی سگ ها باشد.

اگر سگ شما دچار اسهال شده است برنج سفید می‌تواند به عنوان مکملی سودمند در برنامه غذایی او باشد ولی برنج به تنهایی مواد و نیازهای بدن سگ شما را تامین نمی‌کند.

برنج برای سگ ها

مقایسه برنج قهوه ای و برنج سفید:

برنج قهوه ای دارای پروتئین است و از کمتر از برنج سفید خاصیت چاق کنندگی دارد، برنج قهوه ای از برنج سفید گران تر است و برای طبخ آن زمان بیشتری را باید صرف کنید در مقابل برنج سفید خیلی زود تر می‌پزد و برای درمان ناراحتی‌های شکمی و اسهال مناسب است. جویدن برنج سفید خیلی راحت تر است. برنج سفید انرژی زیادی دارد و برای سگ‌های بزرگسال مناسب است.

به این نکته توجه کنید بعضی از سگ‌ها به برنج حساسیت دارند. بیشتر سگ ها به خوردن برنج حساسیتی ندارند اما بدن بعضی از سگ ها به برنج عکس العمل نشان می‌دهد. علائم حساسیت عبارت است از: خارش پوست، ریزش مو، وجود نقاط داغ روی بدن و چرک کردن داخل گوش. اگر یکی از این علائم رو بعد از دادن برنج به سگتان مشاهده کردید مصرف برنج را قطع کنید و سریعا سگ خود را به دامپزشکی ببرید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور