زبان بدن گربه

توسط ن.صفائی 2018/5/31 3:39 ثبت نظر

معمولاً علائمی که گربه‌ها تولید می‌کنند اختیاری نیست بلکه به دلیل تاثیرات محیط اطراف است که نتیجه‌ی بیان حالات روانی‌ همچون آرامش، اخطار، دوستی، بردباری، ترس، نگرانی، دفاع یا تهاجم‌ هستند. بنابراین بسیاری از پیام‌های بدن گربه‌ها جهانی ا‌ست و به تمرین و یادگیری مرتبط نمی‌باشد.

در گربه‌ها بیشترین پیام‌های قابل تفسیر و روشن، بوسیله‌ی گوش‌ها و دم داده می‌شوند. هرچند توجه به حالات چشم‌ و بدن اطلاعات بیشتری راجع‌به هیجان و اضطراب حیوان در اختیار ما قرار می‌دهد.

شما هم می‌توانید احساسات و خواسته‌ی گربه‌ خود را با نگاه کردن به چشمان و توجه کردن به عکس العمل‌های آن دریافت کنید. با صحبت کردن با گربه‌ها متوجه می‌شوید که چه زمانی گربه‌ی شما نیاز به محبت دارد و یا از چیزی ترسیده و یا چه زمانی درد دارد. رد شدن او از جلوی شما و گفتن یک میو ممکن است یک سلام ساده باشد.

هر گربه‌ای از دیگری متفاوت است، اما همه آنها از گوش‌ها، چشم‌ها، دم و موی خود برای بیان احساساتشان استفاده می‌کنند.

دریافت احساسات گربه با توجه به حالات بدن

هوشیار و مراقب:  اگر گربه گوش‌هایش را می‌چرخاند یا گوش‌های خود را روبه جلو نگه‌داشته، بدان معنی است که گوش به زنگ است و توجهش به چیزی جلب شده است. (اما تهدیدآمیز نیست)

خوشحال:  اگر گوش‌های گربه روبه جلو هستند، دم خود را بالا نگه‌داشته و موهایش خوابیده‌اند، گربه شما در حالت خوبی است.

عصبانی:  اگر گربه‌تان گوش‌هایش را به اطراف خوابانده و دم خود را به پشت و جلو می‌کوبد، مراقب باشید! او از چیزی آشفته شده. همچنین گربه خشمگین ممکن است پشت خود را خم کند و درنهایت موهایش سیخ می‌شود.

ترسیده:  گربه ترسیده بسیار شبیه به گربه عصبانی است، با این تفاوت که دم خود را پایین نگه داشته یا حتی بین پاهایش می‌برد، در این حالت به احتمال زیاد بیشتر از اینکه عصبانی باشد ترسیده است.

مهاجم و پرخاشگر:  اگر گربه آماده حمله باشد، مردمک‌های چشمش را تنگ خواهد کرد، و معمولاً روی پشتش می‌چرخد و غرش می‌کند.

هیجان‌زده:  دم ایستاده و لرزان، زبانی است برای بازگویی هیجان. گربه شما زمانی این حرکت را انجام می‌دهد که حرکت مورد علاقه‌اش از شما سربزند.

آرام:  مطمئناً خرخر کردن نشانه‌ای از گربه راضی و خرسند است، همچنین اگر روی پشتش خوابیده و شکمش را نشان می‌دهد، می‌توانید بفهمید که گربه کاملاً آرام و آسوده است.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور