اسکرچر گربه و ویژگی‌های آن

توسط ن.صفائی 2018/7/19 3:37 ثبت نظر

گربه‌ها هزاران ساله که با انسانها زندگی می‌کنن ولی هنوز علاقه به شکار در آنها وجود دارد و لازمه شکار خوب و موفق، داشتن پنجه‌ی تیزه که آنها به طور غریزه تیزکردن پنجه‌هاشون رو دارن.

گربه‌ها در طبیعت پنجه هاشون رو با کشیدن به پوست درختان تیز می‌کنن. با این کار، سطح رویی کنده شده و لایه زیرین ناخن که تیزه نمایان میشه. همينطوری كه خانم‌ها ناخن‌ها شون رو مانيكور می‌كنند گربه‌های خانگی با عمل اسكراچينگ با مبل و پرده و لوازم منزل، ناخن هاشون رو تیز و کوتاه میکنن و ممكنه به اونها آسيب بزنه.

خیلی از صاحبان گربه‌ها برای جلوگیری ازین کار ناخن گربه‌هاشونو کوتاه میکنن ولی غافل از اینکه این کار بازم تاثیر نداره چون فقط تیزی سر ناخن‌ها از بین میره.

ولی تهیه کردن وسیله‌ای مخصوص کشیدن ناخن و اسکرچ کردن که از مواد بسیار مقاوم و مورد علاقه گربه ها ساخته شده باشه، یه راه حل دائمیه.

پس پت شاپ باران پت پیشنهاد می‌کنه که اگر میخواین هم گربتون رو خوشحال کنین و هم وسایل خونتون رو از دست گربتون در امان بمونه، یه اسکرچر گربه براش بخرین!

نكاتی كه  با رعايت اون‌ها مانع از اين كار گربه‌ها و خراب كردن مبلمان می‌شويم.

فراهم كردن يك جای مخصوص برای اسكراچ، داد زدن و دعوا كردن گربه‌ها هنگام اسكرچينگ مبلمان جديد و وسایل دیگر شما كاری از پيش نخواد برد، اسكرچرهای مختلفی برای گربه‌ها وجود دارد بهتر است از اسكرچری استفاده كنيد كه شكل آن شبيه به لوازم منزلی باشه كه حيوان با آن اسكرچ می‌كند و ازجنس كنف و امثال آن باشد مثلا شبيه به پايه صندلی عمودی باشد و يا شبيه به لبه مبل پهن و بزرگ باشد، به محض اينكه گربه شروع به اسكراچ مبلمان كرد بهتر است حيوان را به كنار اسكرچر  مخصوص ببريد.

نکاتی برای رفع این مشکل

     * باید محکم و ثابت باشه : ممکنه گربتون بخواد با وسیله اسکرچش، بازی کنه یا روش بپره! برای همین بهتره محکم باشه و سرجاش ثابت بمونه و باعث ترس حيوان نشه.

     * جنس : بهتر است اسكرچر‌ها از جنس‌ها و شكل‌های مختلف باشد تا حيوان اسكرچر مورد علاقه خود را پيدا كند.

      * باید ارتفاع داشته باشه : به طور کلی ۲۰ تا ۳۰ سانتی‌متر ارتفاع خیلی خوبیه. این ارتفاع برای این مهمه که گربتون وقتی روی پاهاش وامیسته بتونه ناخوناشو روی اسکرچر گربه بکشه.

     * بهتره عمودی باشه : بیشتر گربه‌ها اسکرچرهای عمودی رو ترجیح میدن. البته بعضیشونم افقیها رو بیشتر دوست دارن.

     * قرار دادن در محل مناسب : اسكراچينگ گربه‌ها علاوه بر تيز كردن ناخن‌ها عملی‌ست كه برای ايجاد قلمرو در گربه‌ها انجام می‌شه به همين علت بهتره اسكراچر در كنار درب ورودی‌ و يا نزديك به محل خواب اون باشه.

     * جلب توجه : برای اينكه گربه‌ها به سمت اسكرچر جلب بشه می‌تونین از گياه كَت نيپ كه برای گربه‌ها بوی‌ خوشايندی‌داره استفاده كرد عصاره اين گياه به شكل قطره و اسپره و پودر موجود می‌باشد.

     * تشویق : هر بار گربه از اسكرچر استفاده می‌كنه بهتره تشويق بشه و بهش جايزه داده بشه.

     * استفاده از استاپر : برخی اسپره‌های گياهی نيز وجود دارد كه بوی ناخوشايندی برای گربه‌ها دارد اما برای انسان بوی بدی نخواهد داشت می‌توان از آنها برای دور نگه داشتن گربه‌ها از مبلمان منزل استفاده كرد.

     * کوتاه کردن ناخن : كوتاه كردن لبه تيز ناخن‌ها با ناخنگیر هفته‌ای يكبار برای كاهش آسيب به مبلمان هم توصيه می‌شه.

اگر نوعی از اسکرچر رو خریدین و دیدین که گربتون ازش استفاده نمی‌کنه میتونین نوع دیگه‌اش رو امتحان کنین. انواع مختلف اسكرچر و اسپره‌ها و تشويقی و اسپره حاوی كت نيپ جهت آموزش در پت شاپ باران پت موجود است.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور