دلیل انعطاف گربه چیست؟

توسط ن.صفائی 2019/6/27 3:59 ثبت نظر

گربه‌ها موجوداتی دوست داشتنی و زیبا با انعطاف پذیری حیرت انگیزی هستند.

گربه‌ها از هر فرصتی استفاده می کنند تا این ویژگی منحصر به فرد خود را نشان دهند و در جعبه‌ها، ظروف شیشه‌ای و یا گلدان‌هایی که به نظر خیلی کوچکتر از آنها هستند، جای می گیرند. صاحبان گربه با این پدیده غریبه نیستند.

دلیل انعطاف گربه

استخوان بندی گربه

اسکلت گربه تقریبا از ۲۳۴ قطعه استخوان تشکیل شده است.

پاهای گربه امکان پرش تا ارتفاع ۲ متر را برای آن فراهم می‌آورد. دست ها می‌توانند در هر جهتی چرخش داشته باشند. سر نیز می‌تواند به سرعت و به طور کامل در هر جهتی بچرخد. ستون فقرات گربه نسبت به سایر حیوانات اهلی دارای قابلیت تحرک بیشتری است، چنانکه اگر کسی فقط دم گربه نگاه کند متوجه انعطاف پذیری ستون فقرات این حیوان می شود. شباهت های زیادی بین استخوان‌های انسان و گربه وجود دارد که از آن جمله وجود دو استخوان ترقوه در اسکلت استخوانی کربه می باشد.

دلیل انعطاف گربه

گربه ها هم همانند اکثر پستانداران دارای ۷ مهره گردنی، ۱۳ مهره صدری (مهره های پشت سینه، که در انسان ۱۲ مهره است)، ۷ مهره کمری (انسان دارای ۵ مهره از این نوع است)، ۳ مهره خاجی (مهره های قرار گرفته در قسمت انتهایی بدن که انسان به علت نوع ایستادن دارای ۵ مهره است) و به جز «گربه مانکس» ۲۲ یا ۲۳ مهره دمی (در انسان ۳ تا ۵ مهره) هستند.

تعداد بیشتر مهره ها در کمر و سینه گربه در مقایسه با انسان باعث انعطاف پذیری و تحرک بیشتر این حیوان می‌شود. گربه از مهره های انتهایی دم برای حفظ تعادل در حرکات سریع استفاده می‌کند. استخوان‌های چنبر (ترقوه) گربه دارای قابلیت جابجایی هستند بدین ترتیب گربه قابلیت دارد از هر مجرایی که سرش از آن بگذرد، عبور کند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور