سگ‌ها حیوانات وفاداری هستند و از نخستین حیواناتی بودند که توسط انسان ها اهلی شدند. سگ در زندگی انسان‌ها نقش‌های مختلفی ایفا می کند مانند شکار، گله داری، محافظت، کمک به پلیس، خدمات پزشکی-درمانی (به ویژه بیماری‌های خاص و روانی) و کمک به اشخاص کم توان.

نگهداری سگ در آپارتمان به دلایل مزایای غیر قابل انکاری که امروزه طرفداران زیادی داشته و رو به افزایش است. این امر ایجاب می‌کند تا سطح دانش و آگاهی نسبت به شرایط و نیازمندی‌های حیوانات خانگی افزایش یافته و در کنار آن فرهنگ‌سازی‌های لازم صورت گیرد. برای حفظ سلامت و بهداشت سگ و محیط زندگی، باید یک سری اصول و نیازمندیهایی رعایت شود که سگ‌ها نیازمندیهایی دارند که برای حفظ سلامت فیزیکی و روحی آنها باید مورد توجه قرار گیرند. یکی از مهمترین این نیازها پیاده‌روی اصولی در فضای باز (ترجیحا محیط آزاد) و با حفظ نکات ایمنی است. برای پیاده‌روی باید از قلاده‌ای مناسب و قابل اطمینان استفاده شود تا ضمن حفظ امنیت حیوان، سلامت و آرامش او را نیز حفظ کند.

بهتر است اسم و آدرس‌تان را روی قلاده سگ درج کنید تا در صورت مفقود شدن او یابنده بتواند از طریق این اطلاعات با شما تماس بگیرد. این اطلاعات را می‌توان با دستگاه لیزر حکاکی کرد تا ضمن وضوح کافی به مرور زمان پاک یا کم‌رنگ نشود. استفاده از دستگاه لیزر ساده است و به می‌توان اطلاعات را روی چرم قلاده و یا قسمت فلزی آن حکاکی کنید. البته قلاده‌ها براساس جنس و کاربرد، انواع مختلفی دارند که در ادامه به شرح کوتاهی از آنها می‌پردازیم.

انواع قلاده‌ها:

     ۱- قلاده فلت

 این قلاده یکی از رایج ترین انواع می‌باشد و بیشتر برای گردش‌های روزانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و در جنس‌های مختلفی مانند چرم، پلاستیکی و پارچه ای موجود هستند.

     ۲- قلاده رولی

این نوع بیشتر برای سگ‌هایی با موهای بلندی مناسب است و استفاده از آن باعث می شود تا هنگام باز و بسته کردن قلاده به موهای سگ آسیبی نرسد.

     ۳- قلاده های اسلیپ

این مورد بیشتر برای تمرین سگ استفاده می شود. البته به هیچ وجه این نوع را به افراد بی تجربه توصیه نمی کنیم چون ممکن است باعث خفگی سگ شوند.

     ۴- قلاده هارنس

این قلاده ها برای کنترل سگ بسیار مناسب است چون فشار را روی بدن حیوان تقسیم می کند. البته بهتر است از آن برای توله سگ ها استفاده نکنید.

شما می‌توانید قلاده، غذا و لوازم دلخواهتان را به راحتی در وب سایت ما خریداری کنید و با مراجعه به یکی از خدمات دهندگان دستگاه‌های لیزر، نوشته و یا طراحی خود را بر روی بند یا سگک قلاده حکاکی کنید.

قلاده‌ها علاوه بر استفاده به عنوان وسیله نگهداری حیوان، یک وسیله زینتی نیز به شمار می آیند و طرح های بسیار زیبایی متناسب با سلیقه شما وجود دارد. اما اگر تمایل دارید تا برای حیوانتان قلاده ای به سبک و سلیقه خود داشته باشید به راحتی می توانید خلاقیت خود را به کار گیرید و حتی خودتان دست به کار شوید.

حتی می‌توانید  با خرید یک دستگاه لیزر از شرکت روتک کسب و کار خود را راه اندازی کنید و با کمی تبلیغات، کارهای بسیار زیبا و متنوعی را در زمینه‌های مختلف به بازار عرضه کنید.

.

 پت شاپ اینترنتی باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور