یک روز گرم تابستانی است، همانطور که در سايه نشسته ايد و یک نوشابه خنک می خورید، در حالی که سگتان احساس ناراحتی می‌کند، به خودت می‌گویید “پسر هوا خیلی گرم است”. واضح است که سگ شما گرمش شده است و شما نمی‌توانید خودتان را جای او بگذارید زیرا شما خز ندارید! به احتمال زیاد متوجه ناراحتی سگ می‌شوید. چه کاری می‌توانید انجام دهید که سگ شما احساس راحتی کند و او را از  گرمازدگی محافظت کنید؟


۱- یک سایه پیدا کنید

چگونه می‌توانید فضای شخصی خود را خنک نگه دارید؟ من پیشنهاد می‌کنم یک دماسنج مخصوص فضای باز داشته باشید تا به شما در پیدا کردن راحت ترین منطقه برای سگ شما کمک کند. در حالی که ممکن است یک درخت بزرگ در دسترس نباشد، حتی یک منطقه کوچک که دارای گل و گیاه است و می‌تواند به عنوان سایبان عمل کند، خوب است. چادرهای سایبان  قابل شستشو در فروشگاه‌های لوازم خانگی و سفری به راحتی قابل دسترسی هستند و می‌توانید آنها را تا کنید و در صورت نیاز باز کنید.

خنک کردن سگها در تابستان

۲- آنها را خیس کنید، اما مراقب باشید

اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که یک استخر داشته باشید یا در نزدیکی دریاچه زندگی کنید، احتمالا وسوسه خواهید شد که سگتان را به همراه خود ببرید. اگر سگ شما به طرز ناراحت کننده ای گرمش شده باشد، به نظر می رسد که این گزینه ای منطقی است، اما احتیاط کنید. اگر سگ شما واقعا داغ شده است یا دچار گرمازدگی شده است، این کار فقط می‌تواند همه چیز را بدتر کند. کاهش دمای سطح پوست سگ به طور ناگهانی ممکن است باعث بالا رفتن دما در اندام‌های داخلی او شود، و شکم او را بیش از حد گرم کند.

در عوض، شناساندن دمای آب به پاهای سگ شما به تنظیم دمای بدن او کمک می‌کنند، او را به آرامی وارد آب کنید. اجازه دهید او برای مدتی فقط با پای خود در آب سرد بماند؛ ایده‌آل، این است که بر درجه حرارت بدن او با یک دماسنج نظارت کنید. درجه حرارت مقعدی که به ۱۰۳ درجه فارنهایت کاهش م‌ یابد دمای خوبی برای جلوگیری از خنک شدن بیش از حد حیوان خانگی است.

خنک کردن سگها در تابستان

اگر به استخر یا دریاچه دسترسی نداشته باشید، می‌توانید یک استخر کوچک مخصوص کودکان را در اطراف حیاط خود قرار دهید تا اجازه دهید سگ شما به سادگی در آب قرار گیرد. به یاد داشته باشید کف پاهای سگ یکی از راه‌هایی است که می تواند گرما را از بین ببرد (این همچنین یکی از جاهایی است که آنها عرق می کنند).

۳- یک باد ملایم ایجاد کنید

باد ملایم می‌تواند حرارت تابستان را بسیار قابل تحمل‌تر کند و قرار دادن یک پنکه در پاسیو می‌تواند به سادگی یک نسیم عالی برای سگ شما ایجاد کند. شما ممکن است یکی از آنها را نیز برای خودتان بخواهید! پنکه ها مخصوصا در خنک کردن توسط تبخیر مفید هستند. متأسفانه، از آنجا که سگ‌ها به شدت تعریق نمی‌کنند، ممکن است مجبور شوید این تبخیر را شبیه سازی کنید.

خنک کردن سگها در تابستان

۴- کمی آبپاشی را امتحان کنید

بدیهی است که استفاده از یک شلنگ باغبانی به مرطوب کردن سگ شما کمک خواهد کرد، اما این کار آب زیادی را هدر می‌دهد و برخی از سگ‌ها از شلنگ می‌ترسند یا حتی می‌توانند به خاطر فشار آب آن، صدمه ببینند. در عوض، از یک سری آبپاش شلنگ استفاده کنید که آب را پخش و اسپری می‌کند.

۵- از یک حوله مرطوب استفاده کنید

استفاده از یک حوله دست یا یک حوله حمام که مرطوب شده و در فریزر نگهداری شده است، کمک بسیار خوبی برای خنک کردن سگ‌ها است. کیسه‌ای از نخودسبز یخ زده نیز می‌تواند به عنوان یک کیسه یخ برای سرد کردن سر سگ شما استفاده شود یا روی گردن یا کشاله ران او قرار بگیرد که برخی از رگ‌های خونی بزرگ در آنجا هستند.

خنک کردن سگها در تابستان

۶- نوشیدنی او را خنک کنید

شما در یک روز گرم، برای خودتان یک نوشیدنی خنک می گیرید. فکر نمی کنید که سگ شما هم یک نوشیدنی خنک دوست دارد؟ به سادگی آب او را تازه و سرد نگه دارید و آن را دوباره پر کنید. شما می توانید به کاسه آب او یخ هم اضافه کنید تا دمای آب را کاهش دهید.

خنک کردن سگها در تابستان

۷- بستنی یخی درست کنید

با توجه به تجربه من، سگ ها از آبنبات چوبی و بستنی چوبی یخی لذت می‌برند. اگر سگ شما طعم میوه را دوست ندارد، می‌توانید با آب خالی، بستنی یخی چوبی درست کنید و کمی عصاره آب گوشت در آن بریزید. این مورد علاقه من نیست، اما سگ شما ممکن است آن را دوست داشته باشد.

نکته: این بستنی یخی هرگز نباید حاوی شیرین کننده‌ها باشد، مانند زایلیتول، که می‌تواند سمی باشد. از دامپزشک خود درباره طعم‌های ایمن بپرسید.

خنک کردن سگها در تابستان

۸- همیشه آب به همراه داشته باشید

اطمینان حاصل کنید هر زمان که خانه را ترک می کنید، مقدار زیادی آب برای سگ خود به همراه می برید. می‌توانید یک بطری آب یخ زده را داخل یک کیف عایق قرار دهید تا خنک بماند.

خنک کردن سگها در تابستان

مهم!

اگر هوا برای شما خیلی گرم است برای حیوان خانگی شما نیز خیلی گرم است. بعضی روزها بهتر است که در خانه بمانید از هوای خنک لذت ببرید. در آن روزها فقط یک فیلم می‌بینید و با کولر یا تهویه مطبوع، خنک می‌شوید. با نشانه‌های گرمای بیش از حد و گرمازدگی آشنا شوید. اگر سگ شما هر گونه نشانه بیش از حد گرم شدن را نشان می‌دهد او را به تدریج خنک کنید و او را به دامپزشکی ببرید. به یاد داشته باشید که هیچوقت سگ را در یک ماشین پارک شده، رها نکنید. زیرا ماشین خیلی داغ می‌شود.

اگر سؤال یا نگرانی دارید، باید همیشه به متخصص دامپزشک خود مراجعه کنید یا با او تماس بگیرید. آنها بهترین منابع شما برای اطمینان از سلامتی و رفاه حیوانات خانگی شما هستند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور