شما کالایی برای مقایسه ندارید.

خنک کردن گربه ها در تابستان

توسط ن.صفائی 2019/7/11 9:18 ثبت نظر

این روزها هوا بسیار گرم است و بیشتر مناطق کره زمین گرمایی سوزان و طاقت‌فرسا را تجربه می‌کنند؛ گربه‌ها هم مانند بسیاری از موجودات دیگر از این گرمای کلافه کننده احساس خوشایندی ندارند. آنچه در این میان اهمیت دارد مراقبت از گربه‌ها در فصل‌ گرم سال است، آیا می‌دانید که چگونه در گرمای شدید از گربه مراقبت کنید؟ اگر دانستن این موضوع برایتان اهمیت دارید این مطلب را تا انتها بخوانید.

اگرچه گربه‌ها نسبت به سگ‌ها به گرما حساسیت کمتری دارند اما گرمای هوا آن‌ها را هم آزار می‌دهد. زمانی که دمای هوا بالا می‌رود، باید حتماً به فکر گربه‌ها بود و به آن‌ها کمک کرد تا بهتر بتوانند گرمای هوا را تحمل کنند.

خنک کردن گربه ها در تابستان

ماری-هلن بونه، متخصص فرانسوی رفتارشناسی گربه‌ها در این مطلب در مورد این موضوع توضیح خواهد داد:

چگونه به گربه کمک کنیم تا گرما را تحمل کند؟

علاوه بر موارد کلی چون قرار دادن گربه در جای سایه و خنک و بستن درها و پنجره‌ها برای جلوگیری از ورود گرما به خانه که تقریباً بیشتر افرادی که سرپرستی از یک گربه را به عهده گرفته‌اند می‌دانند و سعی در عملی کردن آن‌ها دارند؛ باید ترفندهایی را هم برای پیشگیری از آسیب دیدن گربه در گرمای تابستان به کار برد.

۱- استفاده از یخ در آب

عملی کردن این ترفند بسیار ساده است، حتی اگر مجبورید که سرکار بروید و گربه‌تان را ۸ ساعت تنها بگذارید هم می‌توانید این دستور را به‌خوبی اجرا کنید و آب‌خنک کافی را برای تمام‌ روز او تأمین کنید؛ اما چه باید کرد؛ شما می توانید یک بطری ۱/۵ لیتری خالی را بردارید و آن را تا ۵ سانتی‌متر مانده به لبه پر کرده و با درباز در فریزر قرار دهید، صبح روز بعد، قبل از رفتنتان به محل کار، ظرف بزرگی را پر از آب کنید، آن بطری را که در فریز گذاشته‌اید را از فریزر بیرون بیاورید و درون ظرف آب قرار دهید. یخ آرام‌آرام آب می‌شود و گربه در زمان نبودن شما به آب‌خنک کافی دسترسی دارد.

خنک کردن گربه ها در تابستان

۲- به گربه غذای تازه و خنک بدهید

برای تغذیه گربه‌ها در فصل گرم تابستان حتی می‌توانید به غذاهای یخ‌زده هم فکر کنید. کمی آب (آب‌گوشت پخته)، کمی پلت، گوشت برش خورده و یک کیسه یخ کافی است تا هم گربه شما غذای مورد علاقه‌اش را بخورد و هم آب کافی به بدنش برسد.

۳- اگر کولر ندارید...

 اگر در خانه کولر ندارید، می‌توانید پارچه مرطوبی را جلوی پنکه قرار دهید تا هوای خروجی آن خنک باشد. این کار می‌تواند گربه را خنک کند اگرچه به‌ اندازه کولر مؤثر نیست.

خنک کردن گربه ها در تابستان

۴- استفاده از مه پاش یا کیسه ژل ضد درد

استفاده از مه پاش یا کیسه ژل ضد درد از روش‌های دیگر برای حفاظت از گربه در مقابل گرمای سوزان فصل تابستان است شما می‌توانید برای خنک نگه‌داشتن گربه‌تان از مه پاش خانگی استفاده کنید. مه پاش‌ها دمای محیط را تا ۱۰ درجه کاهش می‌دهند و آب بسیار کمی هم مصرف می‌کنند.

خنک کردن گربه ها در تابستان

هم‌چنین کیسه‌های ژل ضد درد هم می‌توانند در خنک کردن گربه‌ها بسیار مؤثر عمل کنند. این کیسه‌ها را در فریزر قرار دهید و سپس آن را زیر محل خواب گربه بگذارید تا خنک شود.

چگونه در گرما شدید گربه را بیرون ببریم؟

 شاید الان که تا اینجای مطلب را خوانده‌اید این سؤال در ذهنتان نقش بسته باشد که خوب اگر در خانه نباشیم چه ؟ چگونه می‌توانیم گربه‌مان را خنک نگه‌داریم، ما برای این سؤال شما هم پاسخ و راهکارهایی داریم.

اگر شما مجبورید که با گربه‌تان به مسافرت بروید یا باید او را در گرمای تابستان پیش دامپزشک ببرید ؟ در این مورد هم می‌توانید ژل ضد درد یخ زده را زیر پتوی داخل باکس او قرار دهید تا خنک شود. مه پاش و بطری آب یخ‌زده هم می‌تواند به کاهش دمای بدن گربه در این شرایط کمک کند.

 به این نکته توجه داشته باشید که هرگز نباید گربه را در ماشینی با در و پنجره بسته بگذارید؛ و حتی اگر قرار است ۵ دقیقه پیاده شوید و زود برگردید هم نباید در و پنجره را در گرمای تابستان ببندید. بلکه بهتر است بگذارید هوا در داخل ماشین در جریان باشد تا گربه بتواند نفس بکشد.

خنک کردن گربه ها در تابستان

در فصل تابستان، در سفر یا مسافرت‌های درون‌شهری دقت کنید که پتویی ضخیم را زیر باکس گربه نیندازید؛ و برای این کار از پارچه‌ای نازک و خنک استفاده کنید.

 در آخر لازم است این توصیه را بکنیم که پای گربه را بررسی کنید. گربه با پایش نفس می‌کشد و باید همیشه مراقب پاهایش باشید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
سفارش بالای ۱۵۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور