نیازهای روزانه گربه

توسط ن.صفائی 2018/8/2 3:34 ثبت نظر

گربه‌ها برای سالم ماندن بجز یک رژیم مغذی برای حفظ وزن ایده‌آل، نیاز به ورزش روزانه نیز دارند. چاقی در گربه‌ها یک بیماری جدی بوده و می تواند منجر به مجموعه‌ای از مشکلات شامل: فشار خون بالا، استئوآرتریت، دیابت و کاهش طول عمر شود.

در ادامه نکاتی برای کمک به درک فعالیت‌های روزانه گربه شما و چگونگی ترغیب او به ورزش منظم آورده شده است.

درک نیازهای روزانه گربه

ورزش و بازی

بازی کردن هم از نظر ورزشــی و هم حفظ سلامت ذهنی برای گربه مهم می‌باشد. سعی کنید هر روز ۱۵ دقیقه برای بازی با گربه خود اختصاص دهید. شما می‌توانید از اسباب‌بازی‌های مانند موش اسباب بازی، یک نخ آویخته، توپ و دیگر اسباب بازی‌‌های مختص گربه استفاده کنید. لیزر هم می‌تواند گربه شما را ترغیب به دویدن در اطراف اتاق کند. ساخت یک محیط زندگی پر نشاط، به حفظ بافت عضلانی و وزن ایده‌آل آنها کمک کرده و انرژی او را به سمت فعالیت‌های سالم هدایت می‌کند.

خواب

معمولا صاحبان گربه‌ها می دانند، آنها دوست دارند که مدت زمان زیادی را (بیشتر از ۱۶ ساعت) در روز بخوابند. گربه ها معمولا در نیمه روشن سپیده دم و غروب بیشترین فعالیت خود را دارند. گربه ها دو نوع خواب بسیار متفاوت دارند. خواب عمیق تا زمانی‌که بچه گربه‌ها (حدوداً ۲ ماهه) هستند، طبیعی است. سپس آنها شروع به جایگزین کردن خواب سبک با خواب عمیق می‌کنند. در خواب سبک گربه شما دوره‌های ۱۵ تا ۳۰ دقیقه‌ای چرت می‌زند. خواب سبک به طور متناوب با دوره‌های ۵ دقیقه‌ای خواب عمیق همراه است تا زمانی‌که گربه آماده بیدار شدن شود. پس خوب است که محل آرام و جای خواب مناسب برای آنها فراهم باشد.

درک نیازهای روزانه گربه

دید زدن

 گربه ها به طور طبیعی به دنبال یافتن ســطوح بالاتر بوده ، زیر پوشــش و اسکرچ کردن را دوست دارند. گربه‌ها تمایل دارند که بالا بروند تا بتوانند اطرافشان را تماشا کنند. بعضی از آنها ممکن است یافتن فضاهای کوچک برای پنهان شــدن را ترجیح دهند. اگر گربه شما نقاط بالا را دوست دارد، مدل‌های متفاوتی از اسکرچر گربه در فروشگاه باران پت موجود است که می‌تواند به شــما در دسترسی گربه‌تان به یک نقطه بالاتر کمک کند. گربه ها معمولاً بر روی این قفسه ها راه می روند و به طور مرتب از یک نقطه به نقطه دیگر می روند.

نکاتی که باید به آنها توجه کرد:

     * بازی منظم، گربه‌ها را از نظر ذهنی فعال نگه داشته و ورزش سالم را برای آنها فراهم می‌نماید.

     * چرخه خواب گربه‌ها (دوره‌های کوتاه خواب عمیق و دوره‌های طولانی‌تر خواب سبک) را به خاطر بسپارید.

     * گربه‌ایی که احساس اضطراب داشته و یا ترسیده باشد، جایی را برای پنهان شدن پیدا می‌کند.

.

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور