زبان بدن سگ

توسط ن.صفائی 2018/6/21 4:22 ثبت نظر

سگ‌ها هم با استفاده از زبان بدن با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. اگر می خواهید بدانید که سگ شما چه احساسی دارد، می بایست که معنی حرکات او را از روی زبان بدن یا رفتارهایش تشخیص دهید.

معمولا نژادهای مختلف سگ در نشان دادن حالات مختلف، مانند تنها بودن، ترس، خشم، شادی و استرس خود متفاوت هستند و روش سریعی برای تشخیص رفتار سگ‌ها وجود ندارد. برای نمونه تکان دادن دم می‌تواند بیانگر چند نوع احساس سگ باشد. نکته مهم این است که به تمام بدن سگ برای تشخیص رفتار آن و منظور آن توجه کنید.

در تصویر زیر می‌توانید به صورت کامل با زبان سگ‌ها و مفاهیم پنهان در حرکات این حیوان وفادار آشنا شوید.

 

معنی حرکات سگ‌ها

درخواست بازی: حالت بدن سگ در زمان درخواست بازی از شما، بخش انتهایی بدن سگ رو به بالا و بخش ابتدایی بدن سگ رو به پایین است. (بازی پرتاب فریزبی و توپ توسط صاحب سگ و گرفتن توسط سگ)

تکان دادن دم : تکان خوردن دم سگ می‌تواند به معانی زیر ‌باشد:

     - اگر دم خود را با ارتفاع کم تکان می‌دهد به معنای ترس یا مشکوک بودن سگ شماست.

     - اگر دم سگ بسیار بالا و صاف است به معنی آشفتگی، ترس و مشکوک بودن سگ شما است و قطعا مطیع شما نخواهد بود (خطر گاز گرفتن سگ وجود دارد). در این حالت معمولا سگ به شما خیره نگاه می‌کند، گوش‌هایش تیز و بدن آن سفت می‌شود.

     - اگر دم در حالت شل باشد به این معناست که سگ شما راحت است و هیچ مشکلی ندارد اما در این حالت باید به بخش‌های دیگر بدن او دقت کنید.

یک جا ایستادن : سگی که در یک جا ایستاده ممکن است به خاطر ترس از چیزی یا گارد گرفتن در برابر چیزی باشد مانند غذا یا برای یک اسباب بازی که دیده است. ( خطر گاز گرفتن وجود دارد)

تیز شدن گوش : زمانی که سگ شما گوش خود را تیز می‌کند، به معنای این است که چیزی نظر او را جلب کرده و هوشیار شده است.

دم در بین پاها : اگر سگ دم خودش را لای پاهایش نگه داشته و گوش‌هایش رو به عقب سرش است به این معناست که سگ شما ترسیده و چیزی آن را آزار می‌دهد.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور