کلم بروکلی برای رژیم غذایی سگ مناسب می‌باشد. زیرا حاوی ویتامین‌های C ,B , A و E می‌باشد. این ویتامین‌ها برای رشد و نمو بسیار ضروری هستند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که می‌تواند حالتی التیام بخش در زمان استرس و بیماری سگ داشته باشد. کلم بروکلی دارای کلسیم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم و روی نیز می باشد.

خوردن بروکلی، برای دستگاه گوارش سگ مفید است و به کاهش سرعت فرآیند پیری کمک می کند. بروکلی می‌تواند باعث کاهش التهاب مفاصل در سگ‌ها شود و همچنین دندان‌های سگ را به طور طبیعی تمیز و بدون عفونت نگه دارد. این سبزی کالری خیلی کمی دارد به همین دلیل از افزایش وزن سگ جلوگیری می کند.

بروکلی یک مادۀ مغذی و غنی از آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌هاست. اما دستگاه گوارش سگ ها نمی تواند به سادگی انسان ها کلم بروکلی را هضم کند. اما با این حال کلم بروکلی برای سگ ها خطرناک نیست. ساقه های کلم بروکلی، ارزش تغذیه ای بالاتری دارند، بنابراین سگ می تواند تمام ساقه های مورد نیاز کلم بروکلی را بدون  نگرانی بخورد.

این گیاه در واقع یک منبع بزرگ از فیبر است که به طور بالقوه سبب انسداد در سیستم گوارش می شود، بنابراین مقدار بروکلی خامی را که به سگ می‌دهید محدود کنید – تنها ۱ یا ۲ ساقه توصیه می‌شود. خوردن بروکلی پخته شده برای توله سگ راحت‌تر است.

کلم بروکلی باید ۵% از غذای مصرفی روزانۀ سگ شما را تشکیل دهد، اگر مصرف روزانه آن بیشتر از ۱۰% باشد باعث ایجاد مشکلات جدی معده می‌شود و اگر بیشتر از ۲۵% باشد می‌تواند در سگ مسمومیت شدید ایجاد کرده و باعث مرگ شود. بنابراین بهتر است در تکه‌های کوچک به عنوان میان وعده در اختیار سگ‌ها قرار گیرد.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور