مراقبت از سگ در زمستان

توسط ن.صفایی 2019/1/31 4:38 ثبت نظر

هنگامی که دمای هوا افت می‌کند و زمین با برف سفید پوش می‌شود، برای حفظ شادابی، امنیت و راحتی حیوان خانگی‌تان باید کمی برنامۀ روزانه‌اش را تغییر دهید. مراقبت از حیوان خانگی‌تان در طول دورۀ زمستان نیازمند یکسری ملاحظات و آماده‌سازی‌هاست. این هفت نکتۀ مراقبت از سگ در زمستان را بخوانید تا این زمستان را به بهترین زمستان برای حیوان‌خانگی‌تان تبدیل کنید.

۱. مراقبت از پنجه‌های سگ
طبق نظر دامپزشکان پاها، دم و گوش‌های سگ بیشتر از بقیه اعضای بدنش حساس به سرما (سرمازدگی) هستند. بنابراین برای گرم نگه داشتن گوش‌ها و دم سگ از لباس‌های پوشاننده تهیه نمایید و سعی کنید مدت پیاده‌روی‌ها را کوتاه و در طول ساعات روز انجام دهید.


برای مراقبت از پنجه‌ی سگ می‌توانید از جوراب یا کفش مخصوص سگ استفاده نمایید تا پاهای او را گرم نگه دارید. همچنین این کفش‌ها می‌توانند پای سگ شما را در برابر مواد شیمیایی مانند ضد یخ حفظ کنند. برای سگ هایی که از کفش استفاده نمی‌کنند می‌توانید یک حولۀ آماده داشته باشید تا بلافاصله بعد از پیاده روی پای آن‌ها را تمیز کنید.

۲. تنظیم میزان کالری با میزان فعالیتش
رژیم غذایی برای سگ خود انتخاب کنید تا همه‌ی ویتامین‌ها، مواد معدنی و کالری‌های مورد نیازش را تامین کند. اگر سگ شما عاشق برف بازی است و در طول روز چند بار به بیرون می‌رود باید کالری بیشتری به او برسانید، اما اگر سگ شما از دسته‌ای است که در هنگام زمستان فعالیت کمتری دارد، به میزان کالری کمتری نیز نیاز دارد.

۳. فعال نگهداشتن آنها با بازی‌
روش‌های هیجان‌انگیز و خلاقانه‌ای برای بالا بردن فعالیت سگ وجود دارد. می‌توانید غذایشان را در جاهای مختلف خانه قرار دهید و یا تکه‌هایی از غذایش را پرت کنید تا سگ‌تان برای دستیابی به آن بدود و تحرک داشته باشد. بازی‌های ذهنی سگ، راه مناسبی برای به حرکت درآوردنشان است. بازی با اسباب بازی‌های غذایی، پازلی یا اسباب بازی هایی که هم کنشی (نیاز به تعامل سگ) دارد، می‌توانید سرگرمی و فعالیت خوبی برای او مهیا کنید.


۴. محدود کردن دسترسی به منابع گرمایشی
سگ ها و بیشتر از آن‌ها، گربه ها معمولا دنبال نقاط گرم خانه می‌گردند. اما به یاد داشته باشید که منابع گرمایشی ممکن است باعث سوختن پوست حیوانات شود، زیرا که حیوانات نمی‌دانند تا چه میزان گرما می‌توانند دریافت کنند. مثلا گربه ها ممکن است سعی کنند تا در کنار یک رادیاتور لم بدهند و یا بر روی یک بخاری بپرند. بنابراین دسترسی حیوان خانگی‌تان به این نقاط را محدود کنید.

۵. استفاده از قلاده در بیرون از خانه
اگر سگ شما عاشق دویدن در اطراف خانه بدون استفاده از قلاده است، این کار در مواقع سرما، خطر زیادی به همراه دارد. در فصل زمستان بدلیل یخ زدگی معابر احتمال زمین خوردن سگ ها و حتی تصادف وسائل نقلیه با سگ‌ها بسیار بیشتر است.


۶. کاهش تعداد دفعات حمام
خشکی پوست می‌تواند موجب ناراحتی و رنج سگ‌ها گردد، استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده و لوازم مراقبت از پنجه‌ها برای جلوگیری از خشکی پوست در زمستان بسیار مناسب هستند. در فصول سرد سال، به دلایل، بو گرفتن حیوان، آلرژی بعضی از حیوانات، نیاز است که سگ حمام کند، بنابراین بهترین کار این است که تعداد دفعات حمام را کاهش داده و فاصلۀ میان آن‌ها را بیشتر کنید. بهتر است از یک شامپوی مخصوص با رطوبت رسانی بالا، استفاده نمایید.

۷. مراقبت از سگ در زمستان‌های بحرانی
اگر در منطقه‌ای از کشور زندگی می‌کنید که احتمال کولاک شدید در آنجا وجود دارد، یک لیست از ملزومات حیوان خانگی خود آماده داشته باشد. این لیست شامل پتو، چراغ قوه، آب شرب، مقداری غذا، داروهای اولیه و وسیله‌ای برای سرگرمی می‌شود. این وسایل را درون یک ساک آماده بگذارید تا در زمان کولاک وقت را از دست ندهید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور