معرفی سگ نژاد انگلیش بولداگ

توسط ن.صفائی 2018/7/25 23:20 ثبت نظر

تاریخچه سگ انگلیش بولداگ

بولداگ امروزی نسبت به اجدادش بسیار متفاوت است. اجداد آن نژاد ماسیف‌های باستانی می‌باشند. وطن اصلی آن بریتانیا است و این نژاد در قرن ۱۹ مورد توجه انگلیسی‌ها قرار گرفت.

شکل ظاهری و مشخصات نژادی

بولداگ دارای جثه کوچک اما پهن و عضلانی و سری بزرگ می‌باشد (سر هر چقدر پهن‌تر باشد امتیاز بیشتری دارد). پوست صورت افتاده و آویزان است. گوش‌ها کوچک و نازک به شکل برگ گل رُز می‌باشند. دمی کوتاه دارد و پاهای جلویی به حالت نیم دایره در دو طرف بدن عضلانی حیوان قرار دارد.

نژاد انگلیش بولداگ

رنگ بندی

رنگ‌های متنوعی اعم از قرمز، سفید، قهوه‌ای و یا چند رنگ یافت می‌شود (رنگ سیاه مورد قبول نمی‌باشد) .

وزن و ارتفاع

وزن در نرها: (۲۴ - ۲۵) کیلوگرم ، در ماده‌ها: (۲۲ - ۲۳) کیلوگرم

ارتفاع در نرها و ماده‌ها (۳۱ - ۴۰) سانتی‌متر می‌باشد که هرچه کوتاه تر باشند ارزش بیشتری دارند.

خلق و خوی سگ انگلیش بولداگ

اگرچه بولداگ ظاهری ترسناک دارد اما در حقیقت از جمله سگ‌های آرام می‌باشد. بولداگ سگی استقلال‌طلب و مهربان است. رفتاری مناسب با کودکان دارند و علاقه زیادی به بازی کردن با همه اعضای خانواده از خود نشان می دهند. برای خوشحال کردن این سگ باید توجه و محبت زیادی به او نشان داد. وقتی بولداگ‌ها جوان هستند انرژی زیادی دارند که این انرژی با گذشت زمان کاهش می‌یابد. صدای خر و پف آنها بلند است و بیشتر آنها ریزش آب از چشم و بینی دارند.

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می‌باشد. غالباً در داخل خانه آرام است و نیازی به حیاط ندارد. نسبت به سرما و گرمای شدید بسیار حساس است. این نژاد در اکثر اوقات به خوبی با حیوانات خانگی دیگر کنار می‌آیند.

فعالیت بدنی

بولداگ‌های بزرگسال گاهی اوقات هیچ تمایلی به فعالیت بدنی ندارند حال آنکه برخی دیگر بسیار پر انرژی‌اند. به هر حال مقداری فعالیت‌های روزانه می‌تواند به سلامتی آنها کمک کرده و مانع از چاق شدنشان بشود.

فعالیت های ورزشی طولانی مدت (از هر نوعی) باعث می شود که این سگ برای نفس کشیدن به تقلا بیفتد و در نتیجه در برابر بسیاری از بیماری های تنفسی آسیپ پذیر می‌شود.

طول عمر

معمولاً ۸ سال (حال آنکه برخی بیشتر و برخی نیز کمتر عمر می‌کنند).

نژاد انگلیش بولداگ

آراستن

موهای کوتاه و صاف بولداگ برای آراستن آسان می‌باشد. برس کشیدن و استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می‌شود، صورت، گوشه چشم‌ها و ما بین چین خوردگی‌های پوست را باید روزانه با یک دستمال نمدار تمیز کرد. ریزش مو در این نژاد متوسط می‌باشد.

درست است که آن ها دارای موهای بلندی نیستند اما پوست این نژاد دارای چین و چروک های بیشماری است که برای جلوگیری از مشکلات و بیماری های پوستی، باید تمیز نگه داشته شوند. همچنین بهتر است بدانید که بولداگ ها زیاد خرناس می کشند.

بیماری‌های متداول سگ

مشکلات تنفسی و دید ضعیف در این نژاد شایع است.

بولداگ به هوای گرم و فضاهای بسته مثل ماشین و یا اتاق در بسته بسیار حساس می‌باشد. هوای سرد را نمی‌تواند تحمل کند.

سیستم گوارشی بسیار فعالی دارد که می‌تواند باعث ایجاد گاز معده زیاد شود پس بهتر است در تغذیه آنها از غذاهای مخصوص به نژاد بولداگ استفاده شود. عفونت‌های پوستی و مشکلات کپل و زانو نیز قابل ذکر می‌باشد.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور