چاقی در سگ

توسط ن.صفایی 2018/11/29 4:43 ثبت نظر

اضافه وزن در حیوانات نیز (مانند انسان‌ها)، بیماری‌ها و اختلالات مختلفی را به همراه خود می‌آورد. برای جلوگیری از این موضوع باید یاد بگیرید که چگونه وزن سگ خود را کنترل کنید. برنامه‌ای برای غذای حیوان بریزید و روی اجرای آن نظارت کنید. به یاد داشته باشید که همیشه، جلوگیری بهتر از درمان است.

دلایل ایجاد چاقی در سگ‌ها:

چاقی در سگ، دلایل مختلفی دارد. دلیل اصلی معمولا رژیم غذایی نامناسب و عدم ورزش کافی است. دلیل اضافه وزن ممکن است یکی از نشانه‌های اختلالات هورمونی (مانند کم کاری تیروئید یا سندروم کوشینگ) نیز باشد. بعضی از گونه‌های سگ‌ها برای چاقی مستعدتر هستند مانند بولداگ انگلیسی، بیگل، داکسهوند، پاگ و …

مقصر چاقی در سگ، کسی است که به آن غذا می‌دهد. سگ‌ها دارای استعداد بسیاری برای برانگیختن حس دلسوزی صاحبشان و گرفتن غذا از آنها دارند و اکثرا نه گفتن به آنها بسیاری دشوار است، ولی باید بدانید که چاقی عامل اصلی بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی، فشارخون، دیابت ، درد مفاصل و ... در سگ‌ها است.

نگه داشتن سگتان در وزنی مناسب مهم ترین کاری که می توانید برای تضمین سلامت او انجام دهید.

خطرات چاقی در سگ‌ها:

چاقی سگ خطرناک است چرا که مشکلات سلامتی بسیاری را به دنبال خود ایجاد خواهد کرد. همچنین ممکن است باعث بروز بیماری سگ شود.

بیماری‌ها و اختلالات زیر ممکن است در اثر چاقی ایجاد یا تشدید شوند:

     * بیماری قلبی

     * دیابت

     * فشار خون بالا

     *آسیب های اورتوپدی (مانند رباط متقاطع)

     * آرتروز

     * اختلالات تنفسی

     * شکل‌های مختلف سرطان

تشخیص اضافه وزن سگ:

معمولا می‌توان نشانه‌های چاقی را در سگ مشاهده کرد، اما گاهی اوقات آن‌ها شما را غافلگیر می‌کنند. از نشانه‌های چاقی، می‌توان ناتوانی در ورزش و تنبلی بیش از حد اشاره کرد. تعیین چاقی در سگ اینطور بدست می‌آید که اگر وزن سگ نسبت به وزنی که به عنوان حیوانی تازه بالغ داشته است، ۱۵ ٪ بیشتر باشد، به طور حتم دچار اضافه وزن می باشد.

کنترل وزن سگ:

چند روش برای اینکه به سگتان کمک کنید تا وزنش را کاهش دهد :

– کاهش مقدار غذای مصرفی حیوان به میزان ۱۰ ٪

– کاهش مقدار و افزایش وعده‌های غذایی برای عملکرد بهتر سیستم سوخت و ساز بدن

– انتخاب غذای خشک مناسب با سن و فعالیت سگ

– هیچوقت از سر میز غذا به سگ خود ندهید

– در صورتی که گربه دارید نگذارید سگ از غذای او بخورد

– فعالیت : ۲ دور پیاده روی ۲۰ دقیقه‌ای در روز به کاهش وزن سگ شما کمک می‌کند.

فعالیت و رژیم غذایی مناسب بهترین روش دفاعی در برابر بیماری‌ها برای سگ شما است. شما می‌توانید با سگ خود فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، دویدن و بازی پرتاب توپ یا اسباب بازی را انجام دهید. برنامه فعالیت را به آرامی شروع کنید زیرا بدن سگ‌های چاق برای فعالیت زیاد آمادگی چندانی ندارند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور