بچه گربه ها معده حساسی دارند و هر شیری را هضم نمی کنند و شیر گاو و گوسفند دارای لاکتوز باعث بروز اسهال و مرگ و میر آنها می‌شود. لذا بهتر است از شیر و غذای مخصوص برای تغذیه بچه گربه استفاده کنید.

برای غذا دادن به بچه گربه، سه وسیله‌ی معمول وجود دارد. یکی قطره چکان و دیگری سرنگ دو سی سی است که یک لوله ی پنج سانتی متری به نوک آن وصل می‌شود، سومی هم بطری های پستانک دار می‌باشد.

روش غذا دادن

در مورد اکثر بچه گربه ها می‌توان از بطری پستانک دار استفاده نمود، اما در صورتی‌که قدرت مکیدن بچه گربه از پستانک ضعیف است از سرنگی استفاده کنید که لوله‌ای پنج سانتی متری به نوک آن وصل می‌شود. و پس از عبور از پشت زبان و گلو، شیر را داخل معده بچه گربه خالی می‌کند. این روش فقط باید با توصیه‌ی دامپزشک انجام شود. اگر اشتباها لوله در مجرای نای وارد شود، باعث خفگی بچه گربه می‌شود.

از هر روشی برای غذا دادن استفاده می کنید، ابتدا شیر (بدون لاکتوز) را تا درجه حرارت بدن بچه گربه یعنی ۳۸ درجه سانتیگراد گرم نمایید. برای گرم کردن شیر آن را با آب گرم مخلوط کنید و بگذارید تا سرد شود.

آموزش غذا دادن به بچه گربه

شیر را داخل بطری بریزید و بگذارید چند دقیقه در یک کاسه‌ی آب داغ بماند. قبل از شیر دادن به بچه گربه، دمای شیر را با ریختن کمی شیر روی پشت دستتان آزمایش کنید تا نه گرم و نه سرد باشد.

بطری باید مثل بطری بچه انسان کاملا تمیز و بهداشتی باشد تا باعث عفونت در بچه گربه نشود. برای این منظور، در فواصل بین هر وعده غذا، بطری را به طور کامل بشویید و استریل کنید. برای شیر دادن به بچه گربه ها آن را با قرار دادن دستتان بدور گردنش با آرامی بگیرید و سر پستانک را وارد دهان گربه نمایید.

سعی کنید این کار را بی سر و صدا انجام دهید تا بچه گربه وحشت نکند. سپس با فشاری ملایم بطری شیر را وارد دهان بچه گربه کنید.

هیچوقت به زور به بچه گربه غذا ندهید و بگذارید خودش آنرا مک بزند. ورود شیر به ریه باعث ذات الریه و مرگ آن می‌شود. در صورت ورود شیر به ریه حتما گربه را چپه نمایید تا قطرات شیر از ریه اش خارج شود.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور