جامعۀ بین‌المللی حقوق حیوانات (ISAR)، در سال ۱۹۹۲، سومین شنبۀ ماه آگوست را، که امسال برابر است با هفدهم آگوست ۲۰۱۹ یعنی بیست‌ و ششم مرداد ۱۳۹۸، روز بین‌المللی حیوانات بی سرپرست نامید. با گذشت زمان، افراد بیشتری این روز و مشکلی را که مطرح می‌کرد، جدی گرفتند. تا جایی که امروزه مردم در ۵۰ ایالت امریکا، منطقۀ کلمبیا و در بیش از ۵۰ کشور این روز را گرامی می‌دارند. هدف از این نام‌گذاری بیشتر کردن آگاهی افراد دربارۀ داشتن حیوان خانگی است.

روز جهانی حیوانات بی سرپرست

هر روز صدها حیوان خانگی رها می‌شوند. صاحبانشان آن‌ها را رها می‌کنند، بدون آنکه به سرنوشتشان فکر کنند. پناهگاه‌ها یا انجمن‌های حمایت از حیوانات سعی می‌کنند سگ‌ها و گربه‌های رهاشده را جمع‌آوری کنند تا از آن‌ها مراقبت کنند، اما موفق نمی‌شوند از همۀ آن‌ها حمایت کنند. حیوانات خانگی، حتی اگر شانس این را داشته باشند که در پناهگاهی پذیرفته شوند، از اینکه خانه و صاحب خود را از دست داده‌اند غصه می‌خورند.

تعداد بسیاری از آن‌ها این شانس را ندارند و مجبور می‌شوند در خیابان‌ها و خرابه‌ها به زندگی خود ادامه دهند، در نتیجه از گرسنگی و بیماری رنج بکشند. زاد و ولد بی‌رویه، مشکل دیگر آن‌هاست. توله‌هایی که مادر ضعیفی دارند که حتی نمی‌تواند به اندازۀ کافی به آن‌ها شیر دهد. همۀ این‌ها باعث می‌شود که در برخی جوامع به کشتن حیوانات بی سرپرست اقدام کنند.

روز جهانی حیوانات بی سرپرست

چند پیشنهاد برای حمایت از روز حیوانات بی سرپرست

– در این روز شما می‌توانید صدای این حیوانات مظلوم باشید. به دیگران کمک کنید تا با چشمان باز و آگاهانه حیوانی را به خانۀ خود بیاورند تا بتوانند واقعا مسئولیت نگهداری از او را قبول کنند.

– علاوه بر کمک مادی، می‌توانید به پناهگاه‌ها بروید و به حیواناتی که آنجا هستند محبت و رسیدگی کنید. آن‌ها را حمام ببرید یا حتی فقط نوازششان کنید.

– اگر در محلۀ شما سگ و گربه‌های بی‌سرپرست هست، به آن‌ها غذا دهید و اگر بیمار یا زخمی هستند به دامپزشک ببریدشان.

– در کمپین‌های عقیم‌سازی حیوانات خیابانی مشارکت کنید تا جمعیت آن‌ها کنترل شود و کمتر آسیب ببینند.

– با آگاه سازی دیگران و آموزش کودکان امروز و جامعه سازان فردا. تلاش برای تغییر قوانین و رسم های حیوان ستیز در جامعه.

توضیحات:

جامعۀ بین‌المللی حقوق حیوانات (ISAR): International Society for Animal Rights

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور