آیا صاحبان حیوانات خانگی در معرض کرونا هستند؟
سلامت نیوز: آیا صاحبان حیوانات خانگی در معرض کرونا هست

داشتن حیوان و خانه ای تمیز و مرتب

تمیز بودن یکی از اولویت های زندگی است. کسانی که سگ یا گربه نگهداری می کنند مشکل داشتن خانه ی تمیز را درک می کنند. بدلیل داشتن چهار پای پشم آلو و متحرک که روزانه فعالیت زیادی می کند، و موها و رد پایش تقریبا در همه جای خانه اعم از محل استراحت، روی لباس ها، وسایل خانه و حتی آشپزخانه یافت می شود.

تکنیک های متنوعی برای گرفتن گرد و غبار ایجاد شده توسط حیوانات خانگی و تمیز کردن موثر آن وجود دارد که در اینجا از چند روش بسیار کاربردی آنها یاد شده است.

جارو برقی :

با وجود یک حیوان خانگی در منزل، حتی آنهایی که ریزش مو ندارند، باید مکرر از جارو برقی استفاده کرد. علاوه بر موهای سگ بدلیل علایق آنها به گشت و گذار در حیاط، گرد و غبار، برگ و سایر ذرات به پنجه و موها و پوشش آنها چسبیده و وارد خانه می شود.

جاروبرقی شما باید قدرت مکش بالایی داشته باشد تا بتواند موها را به خوبی جمع کندو سطوح را به خوبی پاک کند. جارو برقی شما باید تا جایی که میتواند بی صدا باشد، تا استرسی که به خاطر سر و صدای آن به حیوان خانگیتان وارد میشود، به کمترین حد خود برسد.

خانه تمیز با حضور حیوانات خانگی

تمیز کردن با پرز گیر غلتکی :

هرکسی که حیوان خانگی نگهداری می کند یک وسیله پرزگیر پارچه ای یا رول چسبی غلتکی دارد. یک مورد تهیه کنید. برای تمیز کردن لباس ها و وسایل خانه که در آنها به هر شکلی از پارچه استفاده شده است حتی فرش و زیرانداز نیز بسیار مناسب است.

کوتاه کردن دقیق ناخن ها :

کوتاه نگه داشتن ناخن ها بعنوان ابزار پیشگیری برای کاهش آسیب های ناخوشایند ناخن در نظر گرفته می شود. سریع دویدن با ناخن‌های بلند، باعث خراشیدگی در کف پوش های خانه چوب کف خانه و اثاثیه می شود.

لکه بر :

حتی آرام ترین و با تربیت ترین سگ ها هم می توانند در زمانی که مشکلات معده‌ای دارند یا چیزی را که نباید بخورند خورده باشند، مشکل ساز باشند. تمیز کننده‌ای در اختیار داشته باشید که برای مقابله با لکه و بوهای حیوانات خانگی طراحی شده باشد. بلافاصله پس از آنکه لکه را دیدید، طبق دستورات کارخانه‌ی سازنده، از آن استفاده کنید تا شانس بیشتری برای پاک کردن آن داشته باشید.

پاک کردن پنجه ها :

فرش های پادری در تمیز کردن پنجه‌های سگ موثر عمل می کنند حتی اگر نتوانید به آنها بیاموزید هرجایی پا نگذارند! یک پادری با کیفیت را در بیرون در منزل و یک فرش قابل شستشو در داخل قرار دهید. این دو مورد کثیفی و خاک را با راه رفتن سگ روی آن براحتی از بین می برند.

خانه تمیز با حضور حیوانات خانگی

پوشاندن :

اگر همدم مهربان شما نقاطی را برای چرت زدن انتخاب کرده است، روی آن قسمت ها را با زیرانداز بپوشانید. حتما از همان جنس دوتا در اختیار داشته باشید تا بتوانید آن را تعویض نمایید. این پارچه ها را می توان موقع نیاز به راحتی شست.

محل غذاخوری :

محلی که در منزل معمولا حیوان عاشق آن است جایگاه غذا خوردن است، اطراف ظرف غذا و آبخوری، می تواند بسیار آلوده و کثیف باشد. قرار دادن یک سینی لبه دار زیر ظروف غذا و آب، راه مناسبی برای کاهش آلودگی و تمیز نگاه داشتن آن جایگاه است.

اسپری ضد کک و کنه:

هجوم انگل های خارجی بخصوص کک ها در خانه ی شما یکی از بزرگترین فجایع است. اسپری کردن سموم مرتبط، حمام های ضد انگل و استفاده مکرر از جارو برقی، از جمله کارهای لازم است. با اولویت قرار دادن آن، حضور انگل های خارجی را در کنترل خود داشته باشید. روی تقویم و یا تلفن همراهتان یادآورهای منظمی برای تعویض قلاده های ضد انگل و یا سایر جلوگیری کننده های کک را تنظیم کنید.

شستن پاهای حیوان :

آماده بودن برای شستن پاها در روزهایی که آب و هوا نامساعد است، راهی برای کاهش آلودگی های وارد شده به خانه‌ی شماست. می‌توانید یک ظرف لبه دار بیرون درب بگذارید تا عمق حدود ۲ سانتی متر آب در خود جای دهد. سپس، پنجه ی سگ و گربه خود را در آب قرار داده و بعد از خشک کردن آنها با حوله به وی اجازه ورود به منزل را بدهید.

می‌توانید از یک شستشوگر پنجه‌ی حیوانات نیز بعنوان جایگزین استفاده کنید. آب را به آن اضافه می کنید و پنجه‌های سگ را در آن به نحوی که غوطه ور شود وارد می‌کنید که برس های آن بین پنجه ها قرار گیرد.

خانه تمیز با حضور حیوانات خانگی

خرید لوازم بادوام :

برای جلوگیری از داشتن فرش که جای چنگ زدن روی آنها باقی مانده و یا مبل های کثیف شده، اسباب و اثاثیه خود را با کیفیت مناسب انتخاب کنید. به عنوان مثال قالیچه های کم پرز انتخاب کنید که براحتی پاره نمی شوند و هر آلودگی که در آن ایجاد شود می توان آن ها را بیرون از خانه به سادگی شستشو داد. همزمان اگر ممکن بود، پارچه های مقاوم به لکه در محل های پر رفت و آمد مثل اتاق نشیمن استفاده کنید، آنها راحت تر تمیز می شوند و به خانه شما جلوه تمیز و تازه تری می بخشد.

عشق ورزیدن به حیوانات بسیار مهم تر از اضطراب داشتن برای پنجه های کثیف و گل آلود آنهاست. اما با استفاده از موارد فوق می توانید همه چیز را ساده و قابل تحمل کنید.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور