معرفی نژاد گربه مین کون

توسط ن.صفائی 2018/11/6 9:53 ثبت نظر

تاریخچه

این نژاد یکی از قدیمی‌ترین نژادهای طبیعی در شمال آمریکا است. کلمه Maine نام ایالتی در آمریکا است، مکانی که این نژاد اولین بار در آنجا رویت شده. اولین بار ماری آنتوینِت (Antoinette) گربه‌های محبوب خود را برای فرار و دوری از انقلاب فرانسه به آمریکا فرستاد و اینگونه بود که مین کون به این قاره راه یافت. برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ در آمریکا و در سال ۱۹۸۰ در اروپا به معرض نمایش درآمد.

نژاد گربه مین کون

توضیحات

این گربه‌ها با جثه بزرگ، از بزرگترین گربه‌های خانگی در دنیا به شمار می‌روند، و شهرت این نژاد نیز به دلیل اندازه بزرگ و همچنین اجتماعی بودن آن است. این گربه بزرگ بدنی مثلثی شکل و چشمانی درشت، بادامی و زیبایی دارد.

Maine Coon ظاهری تنومند و قوی دارد و پوشش بدن آن‌ها ناهموار، خزدار و همراه با موهای محافظتی بلند است. پنجه‌های مین کون، بزرگ و خزدار هستند که این ویژگی آنان را در راه رفتن روی برف‌ها یاری می‌کند. یکی دیگر از خصوصیات بارز این گربه‌ها، دم بزرگ و پرپشت آن‌هاست، به طوری که بلندی آن به اندازه طول خود گربه است. این نژاد گربه از تنوع رنگی بالایی برخوردار است و تقریبا با هر ترکیب رنگی یافت می‌شود، با این‌حال محبوب ترین رنگ در مین کون، قهوه‌ای موج دار کلاسیک می‌باشد.

وزن

وزن مینکون بالغ بین ۴ تا ۸ کیلوگرم می‌باشد و مینکون نر نسبت به ماده، جثه بزرگ‌تری دارد. توجه داشته باشید که وزن بعضی از آنان ممکن است به ۱۰ کیلوگرم هم برسد.

طول عمر

طول عمر مینکون بین ۹ تا ۱۵ سال می‌باشد.

نژاد گربه مین کون

خلق و خو

مین کون یک گربه وفادار و مهربان است. آنها اغلب به عنوان غول مهربان دنیای گربه‌ها شناخته شده‌اند. نژاد مین کون بسیار اجتماعی و به خوبی با کودکان و سایر حیوانات خانگی برخورد می‌کند. از دیگر ویژگی‌های برجسته مینکون،  می‌توان به هوش بالا و طبع آرام آنان اشاره داشت. این گربه‌ها از همراهی با انسان‌ها لذت می‌برند و به خوبی می‌دانند چگونه آن‌ها را خوشحال و مجذوب خود کنند.

نگهداری

اگر چه پوشش نیمه بلند و ضخیم دارند که بسیار نرم و ابریشمی و کرک مانند است اما نیاز به نظافت منظم دارند. یک بار در هفته و به مدت حدود ۱۰ دقیقه با یک شانه خوب باید پوشش آنها را شانه زد. مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری‌های دندانی لازم است پیشنهاد می‌شود روزانه دندان‌های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار و پاک کردن ترشحات گوشه‌های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است.

گوش‌ها را هفته‌ای یک بار بررسی کنید اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم با قطره گوش پاک کنید. بستر او را همیشه تمیز نگه دارید.

نژاد گربه مین کون

مشکلات سلامتی

آنها گربه‌هایی سرسخت می‌باشند. کاردیومیوپاتی (بیماری قلبی که باعث ضخیم شدن دیواره قلب می‌شود) و دیسپلازی هیپ (مشکلی که معمولا در نژادهای سگ وجود دارد و مربوط به اندازه و وزن گربه است) و بیماری شب کوری که بر دید گربه در شب اثر می‌گذارد، در این نژاد دیده شده است. برای تغذیه این نژاد توصیه می‌شود که از غذای خشک مخصوص نژاد مین کون استفاده شود تا به رشد و سلامت گربه کمک کند و بیماری مفصل ران را کنترل و کاهش دهد.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور