یکی از مهم‌ترین بخش‌های نگهداری از سگ‌ها، تغذیه‌ی صحیح است. وقتی از حیوانی در خانه نگهداری می‌کنید باید نیازهای غذایی او را بدانید تا حیوان دچار کمبودهای غذایی نشود. برای حفظ سلامت و نشاط سگ، غذایی که برای سگتان انتخاب می‌کنید، باید دارای یک ترکیب متعادل حاوی کربوهیدرات، پروتئین، چربی، ویتامینها و مواد معدنی باشد .سبزیجات و میوه‌ها منابع مناسب ویتامینی هستند. سگها قادرند پروتئین و چربی موجود در سبزیجات را به مواد غذایی مورد نیاز خود تبدیل کنند.

کدو تنبل دارای فیبر بالا و حاوی ویتامین A، C، E و مواد معدنی چون بتاکاروتن، پتاسیم و آنتی اکسیدان‌های گوناگون می‌باشد. علاوه بر این مقدار کالری کدو بسیار پایین است و باعث چاقی و مشکلات دیگر نمی‌گردد.

۷ خاصیت کدو تنبل برای سگ ها

     ۱. کدو تنبل برای معضلات گوارشی و اسهال در سگ‌ها بسیار عالی است. کدو تنبل بهترین کمک کننده برای درمان اسهال در سگ هاست. کنسرو بلکاندو حاوی ماهی سالمون و کدو مناسب برای حل مشکلات گوارشی است.

     ۲. کدو تنبل دارای مقدار زیادی فیبر با کالری کم است. همچنین منبع عالی از بتاکارون، منیزیم، پتاسیم، آهن، روی، ویتامین A, C است.

     ۳. تقویت سیستم ایمنی بدن سگ : یک فنجان کدو حلوایی پخته حاوی بیش از ۱۱ میلی‌گرم مواد مغذی است. کنسرو سگ نوتری حاوی گوشت و کدو حلوایی، پیشنهاد خوبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن سگ می‌باشد.

     ۴. کاروتن آلفا یا آلفا کاروتن: کارتنوئید باعث کم شدن قند خون در انسان و حیوان می شود و خصوصا در سگ‌ها که انسولین ندارند واقعا مهم و مفید می باشد. پوچ سگ بلکاندو حاوی گوشت مرغ و برنج، هویج و کدو سبز، بدلیل دارا بودن مرغ (سرشار از پروتئین)، برنج (تثبیت سطح قند خون)، هویج (حاوی کاروتن) و کدو پیشنهاد خوبی سلامت سگ شما می باشد.

     ۵. برخی پلی ساکاریدهایی که در کدو هست باعث می‌شود بالانس هورمونی خوبی در بدن سگ ایجاد شود.

     ۶. بیشتر سگ‌ها طعم کدو را دوست دارند. حقیقت این است که بیشتر سگ ها به کدو تنبل علاقه دارند، دلیل دیگر اینکه غذای فوق العاده برای سگ‌ها است. به ندرت اتفاق می‌افتد کدو تنبل واکنش های آلرژیک، در سگ‌هایی که از آلرژی غذایی رنج می‌برند، ایجاد کند.

     ۷. سلامت پوست و مو ی سگ‌ها : به دلیل سرشار بودن از ویتامین A و C در حفظ و سلامت پوست و موی سگ‌ها بسیار تاثیر گذار است. مصرف کنسرو شسیر ماهی تن و کدو تنبل (تن ماهی سرشار از امگا۳ است) ضایعات پوستی و التهابات را کاهش می‌دهد.

.

 پت شاپ اینترنتی باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور