تشخیص سطح انرژی سگ

توسط ن.صفائی 2020/7/14 21:00 ثبت نظر

تقریبا تمامی توله سگها بسیار بانشاط و پر انرژی هستند. اما برخی بعد از بلوغ دیگر این انرژی و حس ماجراجویی ندارند و مانند یک سگ متشخص می‌شوند. اما بعضی نیز تا مدت های زیادی این رفتار های را دارند و گویی پر انرژی بودن بخشی از خصلت آنها است. این مقاله به شما کمک می‌کند که بفهمید آیا سگ مورد نظر شما همچنان پر انرژی باقی می‌ماند یا خیر! اینگونه شما انتخاب بهتری در مورد سگ مورد نیازتان انجام می‌دهید.

چگونه سطح انرژی سگی را تشخیص دهیم؟

انتخاب نژاد مناسب:

بازیگوش و پرانرژی بودن ویژگی برخی از نژاد ها است که تا مدت های طولانی همراهشان است، شناخت این نژاد ها کمک می‌کند که انتخاب درست تری داشته باشید.

جک راسل، بردر کالی، لابرادور ریتریور، پوینتر، استرالیان شپهرد، سیبرین، هاسکی، دالماسین، ایریش ستر، باکسر، استافور شایر، دوبرمن، مالینیوز و برخی از نژادهای گروه اشپیتز و تریر. این سگ‌ها اگر بیش از حد تنها باشند یا در طول روز ورزش و بازی نکنند، به سگ‌هایی مخرب و نامناسب تبدیل می‌شوند.

تشخیص سطح انرژی سگ

والدین سگ:

اگر والدین توله سطح انرژی بالایی داشتند، پس مطمئن باشید که توله نیز سطح انرژی بالایی دارد یا حتی شاید بیشتر از پدر و مادرش! پس اگر شما فرصت این را دارید که به دیدن والدین توله بروید، حتما این کار را بکنید زیرا می‌توانید رفتار های آنها را در نظر بگیرید و سطح انرژی توله تان را تخمین بزنید.

مشکلات رفتاری و اصلاح رفتار:

برخی از سگ ها بخاطر استرس زیاد، مقدار فعالیت شان بسیار بالاتر از حد معمول می‌شود و به نقطه ای می‌رسند که دیگر قابل کنترل نیستند، این مسئله در مورد سگ‌های عصبی و یا تحریک شده نیز صدق می‌کند. برای جلوگیری از این مشکلات ابتدا باید سگتان را به اندازه ی کافی اجتماعی کنید و در صورتی که مشکل رفتاری داشت با کمک دامپزشک و مربی به اصلاح رفتارش بپردازید.

زمان به سرپرستی گرفتن توله سگ:

زمانی که شما تصمیم دارید توله سگی را به خانه خود بیاورید، لازمه ی تشخیص سطح انرژی توله، دقت به رفتارش است. توله هایی با سطح انرژی بالا بسیار سریع دم خود را تکان می دهند و با توله های دیگر حمله ور می شوند (به منظور بازی)، آنها برای بازی و جلب توجه شما روی شما می پرند و سریع به دور شما می چرخند و در این حالت سریعا شلوار و کفشتان را گاز می گیرند در حالی که اگر دقت کنید متوجه خواهید شد که تمام توله ها اینگونه نیستند و در مقابل شما تحرک زیادی نشان نمی دهند. اینگونه توله ها از سطح انرژی بسیار بالایی برخوردارند و تا مدت ها بعد از بلوغشان باز هم چنین انرژی دارند. اگر قصد سرپرستی چنین توله ای را دارید باید اطمینان حاصل کنید که بخوبی می توانید نیاز های تحرکی و ورزشی اش را روزانه بر طرف کنید در غیر اینصورت توصیه می شود چنین توله هایی را انتخاب نکنید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور