خطر غذاهای فله برای سگ و گربه

توسط ن.صفائی 2019/10/3 9:49 ثبت نظر

مصرف غذای بی کیفیت برای سگ و گربه می‌تواند سلامتی آن را به خطر بندازد. زیرا هیچ کنترلی بر نحوه نگهداری و اصالت غذاهای فله حیوانات وجود ندارد. واقعا نمی‌توان مطمئن بود غذایی که داخل کیسه غذای همان برند باشد که روی بسته بندی نوشته شده. زیرا به راحتی می توان محتویات آن را جا به جا کرد. همچنین شیوه نگهداری غذاهای باز و بهداشت آنها جای سوال دارد!

معایب فروش غذای خشک به صورت فله و باز

۱- کاهش کیفیت غذا

قرار گرفتن غذای حیوان در معرض هوا و رطوبت می‌تواند باعث کاهش ویتامین های مواد غذایی و همچنین افزایش ریسک خطر آلودگی به باکتری های مانند سالمونلا را افزایش دهد. کیسه‌های بسته بندی اصلی غذاهای خشک حیوانات با کیفیت بالا طراحی شده اند تا عناصر و مواد مغذی غذا را در طولانی مدت حفظ کنند و غذا را تازه و با طراوت نگه دارد. نگهداری غذا در بسته بندی غیرمجاز، غذا را فاسد کرده و مشکلات گوارشی برای حیوان‌تان پیش می آورد.

خطر غذاهای فله برای سگ و گربه

۲- کاهش خوش خوراکی غذا

تاریخ مصرف غذاهای بسته بندی شده و کارخانه‌ای با توجه به نوع غذا و کارخانه آن متفاوت است برخی از تولیدکنندگان از مواد نگهدارنده طبیعی و مصنوعی استفاده می‌کنند که عموماً غذا تا زمان تاریخ انقضای آن قابل مصرف است حتی اگر باز شده باشد.

تاریخ انقضای غذای حیوانات برای اطمینان از ایمنی غذا برای حیوان تعیین می شود. هیچگاه با دادن غذای فله یا تاریخ گذشته به حیوان خود، ریسک نکنید.

مهم ترین هدفی که در بسته بندی محصولات غذایی مدنظر است افزایش طول عمر نگهداری محصول می باشد.

۳- افزایش احتمال آلودگی های قارچی و یا لارو گذاری غذا

امکان رشد کپک ها و قارچ ها در غذاهای باز بسیار امکان‌پذیر است. رشد کپک و قارچ موجب تغییر رنگ، تغییر پایداری و بو و طعم مواد خوراکی شده و در نتیجه حیوان از مصرف آنها امتناع می کنند. علاوه بر این، کپک ها ترکیبات سمی به نام مایکوتوکسین ها را تولید می‌کنند که باعث ایجاد بیماری و در شرایط حاد، مرگ حیوان می‌شود.

خطر غذاهای فله برای سگ و گربه

عوامل ضد تغذیه‌ای باعث کاهش کیفیت مواد مغذی موجود در غذا شده و در نتیجه سلامتی حیوان را به خطر می‌اندازد.

۴- افزایش احتمال اکسیداسیون چربی غذا در مجاورت هوا

اکسید شدن غذای حیوانات، ممکن است توسط تغییرات شیمیایی مانند رطوبت، نور، حرارت و اکسیژن ایجاد شود. این نقص بدلیل خارج کردن اکسیژن از داخل بسته بندی اصلی و نیز استفاده از بسته بندی‌های نامناسب ایجاد می‌گردد. محصولات اکسیداسیون می‌توانند برای حیوان سمی باشند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور