معرفی گربه نژاد اسکاتیش

توسط ن.صفائی 2019/3/28 4:22 ثبت نظر

تاریخچه

منشا گربه اسکاتیش فولد، گربه سفید متولد شده به نام سوزی می باشد که این گربه در یک مزرعه نزدیک کوپار آنقوس در پرتشایر اسکاتلند در سال۱۹۶۱  پیدا شده است. گوش های سوزی یک تا خوردگی غیر عادی در قسمت وسط داشت که او را شبیه جغد کرده بود. اصل و نسب تمام گربه های اسکاتیش فولد به سوزی بر می گردد.

اسکاتیش ( Scottish ) به معنای کشور ” انگلستان ” می باشد و فولد ( Fold ) در زبان انگلیسی به معنای ” بسته ” است.

گربه نژاد اسکاتیش

توضیحات

این گربه دارای گردنی کوتاه و محکم، بدنی گرد و تقریبا توپول، چشمانی درشت و دوست داشتنی می‌باشد. دم آنها باید بلند و انعطاف پذیر و دارای انتهایی ترجیحا مخروطی شکل ( بجای گرد ) باشد. این نژاد را می‌توان با پوشش‌های بدنی کوتاه و بلند یافت. در گربه‌هایی با موهای کوتاه، تراکم مو باید زیاد باشد و در گربه‌هایی با موی بلند نیز باید موی آنها پرپشت با گردن ودمی پشمالو باشد .
اسکاتیش  فولدها بسته به طول و اندازه موی بدنشان شامل طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها می‌شوند.
رنگ های یکدست : سفید ، سیاه ،آبی ، نارنجی و کرم
رنگ های سایه دار یا دودی : موهایی با ریشه های سایه روشن و نوک سیاه از جمله : نقره ای به همراه طلایی ، سیاه به همراه آبی ، صورتی کمرنگ و سیاه و سفید
خال خالی و راه راه : نارنجی ، قهوه ای ، نقره ای و آبی

رنگ چشم‌ها، بینی و پوست پنجه‌ها نیز تحت تاثیر رنگ موهای بدن گربه است و از تنوع بسیاری برخوردار است .

وزن

جنس نر : ۳ تا ۵ کیلوگرم
جنس ماده : ۲ تا ۴ کیلوگرم

طول عمر

عمر گربه های اسکاتیش فولد چیزی حدود ۱۱ تا ۱۵ سال می باشد.

فعالیت بدنی

گربه اسکاتیش عاشق بازی ست و مطمئن باشید زمانی که از مدرسه یا سرکار به خانه بر می گردید از شما انتظار دارد تا با او بازی کنید یا در کنارش بنشینید تا بتواند با یک پرش روی پای شما لم بدهد و همچنین هنگام تماشای تلویزیون بر روی مبل در کنار شما دراز بکشد یا خودش را جمع کند.

این نژاد باهوش و نسبتا فعال است و علاقه زیادی به بازی با اسباب بازی دارد و دوست دارد از این طریق هوش خود را به چالش بکشد.

شرایط نگهداری

گربه فولد اسکاتلندی رفتار دوستانه دارد و مناسب برای خانواده سگ و گربه دوست، است. معرفی حیوانات خانگی به آرامی و در شرایط کنترل شده باید انجام شود. نها توجه و بازی با کودکان را دوست دارند همچنین قابلیت یادگیری دستورها و حقه‌ها را دارند. او به لطف خلق وخوی مهربان و دوستانه‌اش از زندگی کردن با دیگر گربه‌ها و سگ‌های گربه دوست خوشحال می‌شود. او بدلیل طبع و ذات مهربانش در کنار سگ‌هایی که روابطشان با گربه‌ها خوب است زندگی شادی را دارد.

آراستن

گربه فولد اسکاتلندی نیاز به شانه زدن هفتگی برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست، دارد. مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری‌های پریودنتال لازم است. پیشنهاد می‌شود روزانه دندان های او را مسواک کنید. اصلاح ناخن هر دو هفته یک بار لازم است. پاک کردن گوشه‌های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب برای پاک کردن هر گونه ترشحات چشمی لازم است، بهتر است چشم دیگر را با پارچه دیگر تمیز کنید.        
  گوش‌ها‌ را هفته‌ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید. خاک بستر فولد باید همیشه تمیز باشد.

گربه نژاد اسکاتیش

مشکلات و سلامتی

از شایع‌ترین بیماری‌ها در بین این نژاد ناهنجاری‌های اسکلتی مانند استئوکندرویستروفی که بسیار دردناک است و ممکن است منجر به چلاق شدن گربه شود و بیماری پلی کیستیک کلیه است.
عاقلانه ترین کار این است که همیشه از کسی حیوانات خانگی خود را خریداری کنید که برگه گواهی سلامت را به ارائه کند.

تغذیه

غذاهای محتوی گوشت خام گوساله ، مرغ ، بوقلمون و جگر مرغ بهترین غذاهایی هستند که می‌توانید به توله‌های این نژاد بدهید در حالی که برای گربه‌های بزرگسال می‌توان از لبنیات و سبزیجات تازه استفاده کرد. به یاد داشته باشید بعد ازاین که بچه گربه را به خانه بردید شما قدرت دارید تا از او در برابر یکی از بیماری‌های شایع یعنی چاقی محافظت کنید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور