در پی اعلام ممنوعیت استفاده از قلاده‌های الکترونیکی جهت کنترل پارس سگ و رفتارهای ناخواسته حیوان، در اسکاتلند، لزوم اجرای این قانون به فوریت در کلیه کلینیک‌های دامپزشکی و فروشگاه‌های لوازم حیوانات در دست اجرا می‌باشد.

انجمن دامپزشکی انگلستان (BVA)، از تصمیم دولت اسکاتلند، مبنی بر ممنوعیت استفاده از قلاده‌های الکتریکی و سایر دستگاه‌های آموزش الکترونیکی حیوانات استقبال کرده است.

«ملیسا دونالد»، رئیس شعبه اسکاتلند انجمن دامپزشکی انگلستان، می‌گوید: این یک پیروزی واقعی برای ایجاد رفاه حیوانات خانگی است. زیرا دستگاه‌های آموزش الکترونیکی تاثیراتی منفی و دردناکی روی سگ‌ها دارند. بنابراین، دولت اسکاتلند ایجاد این درد و رنج غیرضروری را برای حیوانات صلاح ندانسته است.

وی افزود: ما از پیشگامان علم رفتارشناسی دامپزشکی آموخته‌ایم که استفاده از ترس، به عنوان یک ابزار آموزشی، دارای تاثیرات کمتری نسبت به تقویت رفتارهای مثبت است و می‌تواند باعث کاهش رفاه عمومی این حیوانات گردد.

دونالد اذعان داشت، ما از دولت اسکاتلند سپاسگزاریم که توصیه‌های متخصصان دامپزشک و رفتارشناسان حیوانات را جدی گرفته و استفاده از این ابزار را در به‌عنوان روش‌های کنترل و مجازات حیوانات مردود اعلام نمود.

.

ممنوعیت فروش و واردات

BVA همچنین ممنوعیت کامل فروش و واردات قلاده‌های الکترونیکی ایجاد کننده شوک را در سراسر انگلستان ممنوع اعلام نموده است.

«راشل کیسی»، مدیر موسسه رفتارشناسی و تحقیقات سگ‌ها، می‌گوید: این یک گام مهم در راستای رعایت حقوق رفاهی این حیوانات است، چراکه این ابزارها با ایجاد یک تحریک عصبی، باعث مهارنمودن رفتار حیوان می‌شود که منجر به ایجاد تاثیرات منفی جدی بر حیوان خواهد شد و همچنین تکرار این عمل، باعث بروز رفتارهایی ناخواسته از حیوان می‌شود.

بدین‌وسیله دولت اسکاتلند نشان داد که با اجرایی شدن این قانون، متعهد به ایجاد رفاه و رعایت حقوق حیوانات است.

منبع:vettimes

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور