اصلاح رفتار التماس غذا در سگ

توسط ن.صفایی 2018/11/15 4:46 ثبت نظر

داشتن یک سگ دنیایی از لذت با خود به همراه می‌آورد. هرچقدر داشتن یک سگ آرامبخش و دوست داشتنی است اما در مواقعی که به محض نشستن شما در پشت میز برای یک وعده غذایی لذیذ با التماس کردن او مواجه می‌شوید، قطعا احساس خوشایندی نخواهید داشت.
سگ‌ها برای غذا خوردن التماس می‌کنند چون غذا خوردن را دوست دارند و غذاهای ما به علت داشتن بوی خوش همیشه برای آنها جذابیت بالایی دارد اما بیشتر غذاهای انسانی برای سگ‌ها مضر هستند و این رفتار در طولانی مدت باعث ایجاد مشکلات جسمی و رفتاری در سگ‌ها می‌شود.


روش کنترل:
این آموزش شامل تمرین اطاعت کردن است که در نتیجه‌ی آن می‌توانید سگ خود را در هنگام صرف غذا بیرون از اتاق یا آشپزخانه بفرستید. همچنین نیازمند صبر و اراده شماست تا هر چه قدر هم که بامزه به نظر برسند تسلیم قلب و دوست داشتن‌تان نشوید. این به این معناست که باید همه اعضا به طور یکپارچه رفتار کنند و استثنایی قائل نشوند.
یک دوره تمرینی موفقیت آمیز برای یک توله سگ در حدود دو هفته است. اما برای سگ‌های بزرگتر که سال‌ها مشغول التماس کردن بوده‌اند ممکن است چند هفته‌ای بیشتر طول بکشد تا عادتشان کاملا شکسته شود.


۱-  به تمام اعضاء خانواده اطلاع دهید.
لازم است تا به تمام افرادی که در خانه زندگی می‌کنند اطلاع دهید که تحت هیچ شرایطی نباید سگ را تغذیه کنند. در هر کجای خانه که غذا سرو می‌شد نباید به زمانی‌که سگ التماس می‌کند به او غذا داده شود. مهم نیست چه قدر گیرا و بامزه نگاه می‌کند یا چه قدر بلند غر می‌زند.


۲- زمان و مکان مشخص
غذا دادن در یک ساعت مشخص همچنین باعث می شود سگ در آن ساعت منتظر غذا باشد و در اوقات دیگر بی‌جهت التماس نکند. اینکار یک مزیت دیگر هم دارد: عادت دفع او منظم خواهد شد.
۳- ظرف آب و غذای معین
همیشه غذا را در ظرف غذای مخصوص خودش به سگ بدهید و سعی کنید غذای سگ را همیشه در همان ظرف بدهید. اینکار همچنین باعث می‌شود سگ از روی زمین غذا نخورد و همچنین از دست غریبه‌ها نیز غذا نگیرد.
۴- با او ارتباط چشمی برقرار نکنید.
اگر بر روی مبل نشسته‌اید و غذا می‌خورید و سگ شما برای التماس کردن به کنارتان می‌آید، او را نادیده بگیرید و و با او ارتباط چشمی برقرار نکنید. با برقراری ارتباط چشمی در حقیقت به او این پیام را می‌دهید که با نشستن در آن‌جا توجه شما را دریافت خواهد کرد. اگر شروع به پارس کردن بی‌وقفه کرد او را به بیرون از اتاق ببرید و در را ببندید.


۵- در هنگام صرف غذا سگ‌تان را در اتاق‌ دیگر بگذارید.
به محض آنکه شروع به التماس کردن کرد، او را درون جعبه حملش بگذارید یا از قلاده برای نگهداشتن او در نزدیکی تختش تا زمانی‌که غذایتان تمام شود استفاده کنید. زمانی‌که به آن‌ها نشان می‌دهید که در صورت التماس کردن طرد می‌شوند اشتباه بودن رفتار التماس برایشان جا می‌افتد.
۶- به هیچ وجه در هنگام خوردن غذا با سگ‌تان تعامل نکنید یا حرف نزنید.
در هر کجا که مشغول صرف غذا هستید سر میز، روی مبل و یا بیرون از محیط خانه به هیچ عنوان با سگ‌تان مشغول نشوید و توجه خود را به غذایتان بدهید. هر گونه تعامل فیزیکی یا لغوی شرایط ذهنی آنها درباره رفتارشان را تقویت می‌کند. تنها رفتار سرد شما باعث می‌شود اشتباه بودن این دسته از رفتارها در او نهادینه شود.
۷- از کیسه خرید خانه چیزی به او ندهید.
هیچ‌گاه زمانی که از خرید به منزل باز می‌گردید و سگ احساس دلتنگی از خود نشان می‌دهد از بین کیسه‌های خرید خوراکی برای شاد کردن سگ به او ندهید. هیچگاه اجازه ندهید سگ با نگاه‌های معصومانه و لیسیدن دور تا دور دهانش شما را متقاعد کند که تکه‌ای غذا به او بدهید.


۸- برای اصلاح رفتار ” التماس کردن سگ ” صبور باشید.
سگ‌ها مخلوقات عادت هستند و یکشبه تغییر نمی‌کنند. در عوض شما باید صبور باشید و این رفتار سرد خود در هنگام صرف غذا را بارها، روزها و ماه‌ها تکرار کنید. مقاومت کنید و احساس گناه نداشته باشید. در نهایت آن‌ها متوجه می‌شوند که التماس کردن راه به جایی نمی‌برد و از آنجا که آن‌ها تشنه‌ی توجه شما هستند به این رفتار خود پایان می‌دهند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور