فصل تعطیلات می‌تواند خطرات زیادی را برای حیوانات خانگی در برداشته باشد. آمد و رفت مهمانان غریبه و گسستگی در روند معمول زندگی می‌تواند موجب ناراحتی و همچنین ناامنی برای حیوانات شود. در این مبحث ابتدا، برای پیشگیری از رخدادهای ناگوار برای حیوانات خانگی در طی تعطیلات، مسافرتها و میهمانی‌ها پیشنهاداتی ارائه شده و در ادامه نکاتی جهت حفظ سلامت و ایمنی بیشتر آنها بیان شده است.

غذاها و نوشیدنی‌های انسانی

حیوان خانگی را با غذای اختصاصی خودش تغذیه کنید و از وسوسه کردن آنها با غذای خودتان اجتناب نمائید. خوراندن این غذاها به صورت تشویقی ممکن است کاملاً بی ضرر به نظر برسد اما برخی از آنها می‌توانند برای حیوان شما مضر باشند. گاهی غذاهای انسانی دستگاه گوارش حیوان را تحت تأثیر قرار داده و برای آنها حالت سمی و خطرناک داشته باشند.

حیوانات در تعطیلات

فصل تعطیلات می‌تواند زمان زیاده روی در خورد و خوراک برای ما باشد اما بایستی در در مقابل وسوسه شراکت غذا با حیواناتمان مقاومت کنیم. انگور، کشمش، مویز، مغزهای آجیل و شکلات در بسیاری از خوراکی‌های جشن‌ها و مهمانی‌ها یافت می‌شود، می‌تواند برای حیوان شما مضر باشد. شکلات حاوی تئوبرومین است، ماده‌ای که برای سگ‌ها و گربه‌ها سمی است.

خوراکیهای بدون شکر ممکن است حاوی زایلیتول که شیرین کننده‌ای سمی برای حیوانات است، باشد. همچنین پیاز، تره فرنگی، موسیر، پیازچه و سیر (ادویه‌هایی مانند پودر پیاز) در غذاها می‌تواند برای حیوانات کشنده باشند.

حیوان شما ممکن است مواردی مانند دستمال کاغذی استفاده شده، پوست میوه، پوست آجیل و … را برای خوردن انتخاب کند. مطمئن شوید که تمامی باقیمانده‌های پذیرایی را کامل جمع‌آوری کرده‌اید تا حیوانتان دور از دید شما نتواند به آنها دسترسی پیدا کند و یادآور شوید که خانواده و دوستانتان نیز از زیر میز به حیوانتان غذا ندهند…!

در صورت مسافرت و یا بیرون بودن از منزل برای زمان طولانی، می‌توانید از ظروف نگهدارنده غذا و آب مخزن دار یا  زمان دار استفاده نمایید. تا پت شما در خانه گرسنه یا تشنه نماند.

در پایان به خاط بسپارید که داشتن تشویقی‌های مناسب حیوانات جهت تعامل و ارتباط مهمانان با حیوان شما بدون نگرانی در مورد سلامت آنها بسیار با اهمیت است.

تزئینات

حباب‌های شیشه‌ای و دیگر دکوراسیون‌ها می‌تواند شبیه اسباب بازی‌های جدید برای حیوانات باشد. اگر این دکوراسیون‌ها توسط حیوانات جویده شوند عامل آسیب رساندن به دهان و حلق خواهند بود و همچنین قطعات کوچک بلعیده شده آنها می‌تواند منجر به مشکلات جدی برای دستگاه گوارش شوند. براساس موادی که تزئینات از آن ساخته شده اند، بلعیده شدن آن موجب مسمومیت نیز می‌شود.

حیوانات در تعطیلات

بعد از باز کردن با هیجان هدایا مطمئن شوید که کاغذها و روبان‌های رنگارنگ را از دسترس حیوان خود خارج کرده‌اید زیرا بلعیده شدن آنها منتهی به انسداد روده ای و عواقب وخیم ناشی از آن خواهد شد.

فراموش نکنید سیم‌های الکتریکی نیز باید دور از دسترس حیوانات قرار گرفته باشد و هر ازگاهی از نظر ساییدگی و پارگی چک شوند. جویدن سیم یا لامپ عامل شوک الکتریکی و سوختگی در دهان خواهد شد.

گیاهان

اگر حیوان شما سبزه‌ها را می‌جود می‌تواند نتایج زیان باری از در دستگاه گوارش تا نارسایی کلیه یا بدتر (مانند لیلیلوم در گربه) داشته باشد. علایمی که می‌توانید مشکوک به بلعیدن این گیاهان شوید شامل ریزش اضافی بزاق، استفراغ و رفتار غیرمعمول است اما محدود به همین علایم نیز نمی‌باشد. به خاطر بسپارید که بلع گیاهان مصنوعی می‌تواند باعث انسداد روده‌ها شود. زمانی که در خانه نیستید سگ خود را در اتاق دیگری نگهداری نمایید تا در غیاب شما نتواند به گیاهان دسترسی یابد.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور