آموزش محل ادرار به سگ

توسط ن.صفائی 2019/1/3 4:45 ثبت نظر

آموزش دستشویی به سگ در زمانی‌که در آپارتمان زندگی می‌کنید و هنگامی سگ خود را تنها در خانه می‌گذارید بسیار ضروری می‌باشد، حتی اگر هم خانه حیاط دار و ویلایی داشته باشید دیگر مجبور نیستید تا هر بار که سگ شما دستشویی داشت آن را به بیرون ببرید.

سگ‌ها از سن خیلی کم به طور غریزی می‌دانند، نباید در جای که می‌خوابند و غذا می‌خورند، دستشویی کنند. بنابراین برای آموزش دستشویی به سگ‌تان باید کاملا محکم و جدی عمل کنید چون در حال یادگیری کاری است که به طور غریزی انجام می‌دهد.

تعلیم جای دستشویی به سگ‌ها باید از ۸ هفتگی آغاز شود. توله سگ‌ها پس از هر وعده غذایی، چرت زدن و بازی کردن نیاز به دستشویی دارند. بسته به سن و نژاد، او باید ۲ یا ۴ بار در روز غذا بخورد.

آموزش محل ادرار به سگ‌ها

برای دستشویی کردن سگ‌تان، محلی را نزدیک به در خانه یا در دستشویی در نظر بگیرید.

این مکان باید به اندازه کافی از ظرف آب و غذای سگ و جای خواب او دور باشد، ولی در معرض دید توله سگ شما باشد تا گمش نکند.

پد مخصوص ادرار، توالت سگ یا حتی تعدادی روزنامه رو در آن محل قرار دهید، روی آن چند قطره تعلیم ادرار بریزید و سگ‌تان را تشویق کنید وقت‌هایی که اجازه بیرون رفتن از خانه را ندارد، به آنجا برود.

سگ‌تان رو ساعتی یک بار یا حداکثر هر ۲ ساعت یکبار بیرون ببرید و هردفعه دستشویی کرد با دادن تشویقی و نوازش کردن، او را تشویق کنید.

از دادن میان وعده به سگ خودداری نمایید. غذا خوردن سر وقت باعث می‌شود سگ سر زمان بخصوصی نیاز به دستشویی پیدا کند.

بهترین زمان برای بردن سگ به بیرون از خانه (برای دستشویی کردن)

وقتی دیدید سگ به اندازه کافی بزرگ و ماهر شده تا بتونه بیشتر از ۲ ساعت دستشویی‌اش رو نگه دارد، این فواصل رو طولانی‌تر کنید و در موارد زیر ببریدش بیرون:

     - اول صبح

     - بعد از غذا خوردن

     - بعد از بازی یا وقتایی که هیجان زده شده (مثلا وقتی مهمون میاد خونتون)

     - آخر شب قبل از خواب

     - هر وقت ازتون میخوان برای دستشویی ببرینشون بیرون

وقتی توله سگ‌تان رو برای دستشویی بیرون بردید، کنارش بمانید تا کارش رو انجام دهد. بهش زمان بدید ولی زیاد نگاهش نکنید تا حواسش پرت شود. تنبیه کردن سگ برای ادرار در بیرون از دستشویی فقط سگ را می‌ترساند و آموزش را سخت تر می‌کند بنابراین سگ را تنبیه نکنید.

نشانه‌های دستشویی داشتن

بو کردن زمین

سگ‌ها عادت دارن اول زمین را بو کنند و جایی برای دستشویی پیدا کنند و بعد کارشون رو انجام دهند. اگر دیدید سگ‌تان دور خود و حول یک محور می‌چرخد و زمین را بو می‌کند زمان انجام دادن کارش است!

حال ممکن است او باز هم در محل‌های غیر مجاز ادرار کند درست در حین ادرار یا مدفوع کردن نه در زمانی‌که کارش را انجام داد و رفت او را سریعا به محل مورد نظر ببرید.

چرخیدن دایره وار

یکی از نشانه هایی برای دستشویی، چرخیدن دور محیط دایره و بو کردن زمین است. سگ‌ها معمولا قبل از دفع مدفوع این کار رو می‌کنند.

بعد از انجام درست کارش به او تشویقی بدهید و نوازشش کنید.

پارس کردن به در

ایستادن پشت در، پارس کردن یا پنجه کشیدن مشخصه این است که سگ می خواهد جهت توالت کردن به خارج خانه برود. نالیدن، بو کردن، آهسته قدم زدن و رفتن سمت در خانه همگی از نشانه‌های داشتن دستشویی سگ می‌باشد در صورت مشاهده علائم فوق سریعا سگ رو به سمت دستشویی ببرید .

* یکی از کارهای اشتباهی که بعضی از صاحبان سگ، اگر سگ جایی را کثیف کرد، انجام می‌دهند، اینست که دماغ سگ را نزدیک فضولاتش می‌برند و او را دعوا می‌کنند. این احمقانه ترین کاریست که یک صاحب سگ می‌تواند انجام دهد چون سگ گمان می‌کند شما به او می‌گویید این را بخور. حال شما فکر کنید چه احساس به صاحبش خواهد داشت و چه فکری در مورد او می‌کند.

* دیگر عمل اشتباهی که صورت می‌گیرد تنبیه با روزنامه است. این عمل هم از آن دسته رفتارهای عجیب خواهد بود چون پس از چند بار تکرار این عمل سگ را ترسو بار خواهیم آورد در ضمن اینکه هر لحظه امکان دارد سگ از این حرکت صاحب خود خسته و عصبانی شود و او را گاز بگیرد.

از بین بردن بوی ادرار سگ

 اگر سگ‌تان جایی دستشویی کرد خیلی مهمه که همون لحظه با مواد شوینده  پاک کنید و بعد خشک شدن محل مقداری سرکه به محل بپاشید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور