بچه گربه ها به آسانی برای استفاده از ظرف خاک آموزش می‌بینند. گربه مادر معمولا آنها را آموزش می‌دهد، اما اگر شما خود می‌خواهید این كار را انجام دهید در اینجا نحوه‌ی آموزش آورده شده است:

نحوه ی آموزش استفاده از ظرف خاک :

۱- اگر شما گربه‌های دیگری دارید، برای بچه گربه ظرف خاک جدیدی بخرید. برای شروع از انواع كوچكتر ظرف خاک استفاده كنید كه بچه گربه به راحتی بتواند روی آن بپرد.

۲- ظرف خاک را با خاك خوب و غیر معطر به عمق ۳ یا ۴ سانتی‌متر پر كنید.

۳- ظرف خاک را در محلی مخصوص و آرام،  دور از ظرف غذایش در محلی كه به راحتی در دسترس اوست قرار دهید.

آموزش استفاده از ظرف خاك به بچه گربه

۴- بلافاصله پس از اینكه بچه گربه غذا خورد، او را بلند كرده و به آرامی روی ظرف خاك قرارش دهید. با انگشت خود كمی ظرف خاك را خراش دهید بنابراین او می‌تواند به مرور منظور شما را از این كار متوجه شود.

۵- اگر او خود این كار را كرد بسیار زیاد تشویقش كنید و در غیر این صورت، از نزدیك مراقب او باشید چون شاید این نشانه‌ای باشد برای اینكه او می‌خواهد جای دیگری برود (برای دستشویی كردن).

۶- به محض اینكه دیدید او قوز كرده، او را بردارید و به آرامی بر روی ظرف خاكش قرار دهید. هرگز او را تنبیه یا سرزنش نكنید، این كار فقط باعث ایجاد خاطره‌ی ناخوشایندی از ظرف خاک در ذهنش می‌شود.

۷- هر بار كه او از ظرف خاکش استفاده می‌كند، او را بسیار زیاد تشویق كنید. با این كار از او می‌خواهید كه با لذت از ظرف خاكش استفاده كند.

۸- چند بار در روز ظرف را بوسیله ی بیلچه یا خاک انداز تمیز كنید و خاكش را عوض كنید و آن را حداقل ۲ بار در هفته بشویید.

آموزش استفاده از ظرف خاك به بچه گربه

نكات:

۱- قانون كلی این است كه برای هر گربه، یك ظرف خاک لازم است به علاوه ی یك ظرف خاك اضافی. بنابراین، دو گربه = سه ظرف خاک.

۲- گربه تان را در طول شب دور از ظرف خاكش در اتاق خوابتان كه در آن را قفل كرده اید نگه ندارید. گربه نمی تواند تمام شب صبر كند.

۳- هنگامی كه شما محل خوبی برای قرار دادن ظرف خاک پیدا كردید، آن را تغییر ندهید. تغییرات جزئی اغلب می‌تواند باعث شود كه گربه آموزش قبلی خود را فراموش كند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور