آموزش سگ برای آمدن نزد شما هنگام فراخوانی او، یکی از فرمان‌های پایه‌ای است که همه سگ‌ها باید به خوبی آن را بیاموزند. سگ‌های کوچک نیز نسبت به انسان‌ها سریع‌تر می‌دوند بنابراین شما شانس زیادی برای گرفتن او نخواهید داشت.

 اشتباهات آموزشی

سگ‌ها (به خصوص توله‌ها) به دلایل مختلفی از آمدن به نزد شما سرباز می‌زنند. در اکثر اوقات سگ نمی‌داند که دستور مورد نظر چه معنی می‌دهد.

دلیل دیگری که سگ نسبت به فراخوانده شدن بی‌توجهی می‌کند ممکن است در این باشد که سودی را در این کار نمی‌بیند. چرا سگ باید دنبال کردن پروانه را رها کرده و نزد شما بیاید؟ یکی از معمول‌ترین (و بدترین) اشتباهات آموزشی، تنبیه کردن سگ است هنگامی که او بالاخره نزد شما آمد.

آموزش آمدن به سگ

۱. یاد بگیرید که سگ شما چه جایزه‌ای را (خوراکی، اسباب بازی و …) بیشتر از همه دوست دارد. اطمینان یابید که سگ نسبت به جایزه خود توانایی مقاومت نداشته و برای او، آن هدیه هیجان‌انگیز ترین چیز در دنیاست.

۲. زمانی را پیدا کنید که خانه ساکت است مواردی که تمرکز سگ را بهم می‌ریزند از اطراف دور کنید تا حیوان تنها به شما توجه کند. نام او را صدا کنید، توجه سگ را جلب کرده و جایزه را به او نشان دهید.

 

۳. هنگامی که سگ روی شما و جایزه تمرکز کرد، جمله : “نام حیوان ، بیا” را گفته و سپس چرخیده و به جهت مخالف بدوید.

 

۴. اجازه دهید حیوان به شما برسد سپس غذا را به وسیله دست به او داده ( یا برایش پرتاب کنید). با او مهربان‌تر از همیشه صحبت کنید تا او متوجه شود که باعث رضایت شما شده است.

 

۵. بازی را چندین مرتبه پشت هم تکرار کنید. نگذارید که از این بازی دلزده شود .

 

۶. پس از یک هفته، تمرین را در حالی انجام دهید که ثابت ایستاده‌اید (دیگر به سمت مخالف ندوید). اطمینان یابید که سگ در حال غذا خوردن، خواب یا تمرکز روی موضوع جذاب دیگری نیست. او را دوباره صدا بزنید: “ نام حیوان، بیا! ” و جایزه را به او نشان دهید.

 

۷. هنگامی که سگ معنی “آمدن” را متوجه و اطاعت بدون از دست دادن تمرکز برای او عادت شد، سعی کنید فرمان را چالش برانگیزتر کنید. هنگامی که او در حال دنبال کردن توپ مورد علاقه خود یا حشره‌ای در حیاط است او را صدا بزنید.

 

۸. هر زمانی که سگ را فراخواندید و حیوان نزد شما آمد (هرچقدر هم که طول کشیده است) به حیوان جایزه دهید و او را تشویق کنید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور