آموزش ماندن در داخل پارک سگ یک روش بزرگ و مهم برای افزودن به برنامه تربیتی سگ می‌باشد. سگ‌ها به پارک به چشم یک آشیانه نگاه می‌کنند که در دل خانه جای گرفته است و هیچ سگی دوست ندارد پارک خود را کثیف کند. هر چند داخل پارک برای سگ محل کاملا راحتی نمی‌باشد. آموزش ماندن سگ در داخل پارک سگ نیازمند وقت و صبر فراوان است . همچنین لازم است مطمئن شوید که سگ در در داخل پارک سگ راحت می‌باشد.

سگ در داخل پارک سگ

اشکال گوناگونی در طرح و شکل‌های متفاوتی از پارک (قفس) سگ در پت شاپ باران پت موجود است. پارک‌های برزنتی برای حمل در طول مسافرت استفاده می‌شود و انواع فلزی آن بصورت تاشو موجود می‎‌باشد. پارک (قفس) سگی را انتخاب کنید که بسیاری از نیازهای شما را رفع کند و مطمئن شوید نوع آن به گونه‌ای است که سگ قادر به جویدن و یا تخریب آن نمی‌باشد.

انتخاب سایز مناسب پارک سگ

باید پارک یا قفس به گونه‌ای بزرگ و جادار باشد که یک سگ بزرگسال بتواند به راحتی در آن بایستد، بچرخد و بدون آنکه پاهایش را جمع کند دراز بکشد. اگر پارک یا قفس سگ بسیار بزرگ باشد ممکن است سگ گوشه‌ای را برای دستشویی برگزیند و اگر بسیار کوچک باشد امکان ناراحتی و گرفتگی عضلات سگ وجود دارد. اگر سگ شما در حال رشد می‌باشد برای انتخاب قفس با سایز مناسب که در آینده هم کارایی دشته باشد، با دامپزشک خود مشورت نمایید.

بتدریج سگ خود را با پارک یا قفس آشنا کنید. اگر بدون هیچ مقدمه مناسبی سگ را در داخل پارک (قفس) قرار دهید، ممکن است سگ دچار مشکلات روحی و روانی شده و از قفس خود بترسد. مطلوب است تا بتدریج سگ را با پارک (قفس) جدیدش آشنا کنید. سگ را تشویق به جستجوی پارک (قفس) و استفاده صحیح از آن کنید. در هنگام نزدیک شدن به پارک (قفس) سگ به صدایتان انرژی بیشتری بیافزایید. سعی نمایید در پارک (قفس) سگ را باز بگذارید و بصورت دوره‌ای داخل پارک (قفس) خوراکی قرار دهید. با قرار دادن تشویقی در نزدیکی در پارک (قفس) این عمل را شروع کنید و کم‌کم خوراکی‌ها را به داخل پارک سگ ببرید. اجازه دهید تا سگ در هر زمان که دوست داشت به داخل آن برود. در پارک سگ را باز بگذارید تا حیوان خانگی شما احساس کند در زمان فراغت می‌تواند به داخل قفس برود.

سگ در داخل پارک سگ

غذا دادن به سگ در داخل پارک (قفس) سگ

زمانی که سگ داخل پارک راحت بود و با ماندن در قفس خو گرفت، می‌توانید غذا دادن داخل پارک سگ را شروع کنید. این کار به سگ کمک می‌کند تا با آن آشنا شده و قسمتی از روز را به داخل پارک برود. هنگامی که سگ در حال غذا خوردن می‌باشد در پارک (قفس) را ببندید. در اوایل لازم است برای مانع شدن از ترسیدن سگ به محض تمام کردن غذایش در پارک (قفس) را باز کنید. همچنین می‌توانید بتدریج مدت زمان بسته ماندن در را افزایش دهید و هرچند روز ۱ الی ۲ دقیقه به آن بیافزایید.

سگ در داخل پارک سگ

اگر سگ در داخل پارک (قفس) شروع به نالیدن، گریه و یا پارس کردن نمود، همان لحظه در آن را باز نکنید و منتظر شوید ناله و پارس کردن‌ها تمام شود و سپس در پارک (قفس) را باز کنید. چنانچه هر زمان که سگ پارس کرد در قفس را باز کنید، سگ احساس خواهد کرد همیشه با پارس کردن می‌تواند از قفس خارج بشود. ماندن سگ در داخل قفس یا لانه به مدت ۳۰ دقیقه، هیچگونه مشکلی را پیش نخواهد آورد. شما می‌توانید سگ را در مواقعی بمدت کوتاه از قفس یا لانه سگ بیرون بیاورید و مجددا در داخل لانه یا قفس قرار داده و در آن را ببندید. گاهی نیاز داشته باشید که حیوان خانگی خود را تمام شب در داخل آن قرار دهید. در نظر داشته باشید که این فرایند هفته‌ها زمان می‌برد تا سگ به تنها ماندن در پارک (قفس) عادت کند و راحت باشد.

سگ در داخل پارک سگ

شروع کنید بطور منظم سگ را در پارک (قفس) قرار دهید. بعد از سازگاری سگ به تنهایی در داخل پارک (قفس) ، می‌توانید هنگامی که در خانه نیستید آن را در پارک (قفس) سگ قرار دهید. بهتر است قرار دادن سگ در پارک یا لانه را تا زمانی که هنوز آماده خروج از منزل نگشته‌اید، به تاخیر بیاندازید، زیرا سگ عصبانی شده و نمی‌تواند درک کند چرا درحالی که شما هنوز در خانه هستید او در لانه یا پارک سگ زندانی است. به خاطر داشته باشید قبل از آنکه سگ را در پارک (قفس) بگذارید به آن اجازه دهید بیرون برود و دستشویی کند. عدم توجه به این مسئله می‌تواند باعث بروز پیشامدهایی گردد که شما انتظار وقوع آنها را نداشته‌اید.

سگ در داخل پارک سگ

به هیچ عنوان از پارک (قفس) سگ برای تنبیه استفاده نکنید، چرا که نمی‌خواهیم حیوان پارک (قفس) را با فریاد زدن و تنبیه پیوند دهد. درصورتی که غذا دادن در داخل پارک (قفس) سگ را ادامه دهید و از آن برای آموزش استفاده کنید، مانند مواقعی که نمی‌خواهید در نبود شما خانه را بهم بریزد، حیوان‌تان باید رابطه مثبتی با پارک (قفس) داشته باشد.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور