کوتاه کردن ناخن گربه

توسط ن.صفائی 2020/7/28 16:30 ثبت نظر

گربه برای فعالیت های مختلف از جمله خراشیدن، صعود و نشانه گذاری از ناخن های خود استفاده می کند. جالب اینجاست که ناخن های گربه قابل جمع شدن هستند و تا زمانی که یک گربه نیاز به استفاده از آنها داشته باشد مخفی می ماند.

ناخن های گربه نیز به طور مداوم رشد می کنند. گربه ها در بیرون از خانه با بالا رفتن و خراشیدن درختان، ناخن های خود را کوتاه نگه می دارد. گربه های خانگی اغلب با خراش وسایل منزل و یا اسکرچر گربه از ناخن های خود مراقبت می کنند ، اما ممکن است این کارها برای کوتاه نگه داشتن ناخن های گربه کافی نباشند.

چرا  کوتاه کردن ناخن های گربه مهم است؟

ناخن های خیلی بلند منحنی می شوند و به طور کامل در پنجه گربه جمع نمی شوند. ناخن های بیش از حد بلند و خمیده می توانند به زیر پنجه فرو می رود و باعث ایجاد درد در گربه می شوند و و ممکن است تیزی آن به شما، گربه‌های دیگر یا حتی خودش آسیب بزند. بنابراین ، کوتاه نگه داشتن ناخن های گربه بسیار مهم است. باید ناخن های گربه خود را هر ۱۰ روز تا ۲ هفته کوتاه کند تا به این مرحله نرسند.

طبق نظر کارشناسان رفتار شناسی حیوانات، کوتاه کردن ناخن‌ها همیشه باید در زمانی آرام، به دور از تنش و همراه با لذت باشد. نکات زیر را برای آرام کردن گربه تان در زمان گرفتن ناخن‌ها، ارائه کرده‌ایم.

کوتاه کردن ناخن گربه

آرام نگه داشتن گربه

متأسفانه ، پیرایش ناخن های گربه می تواند چالش برانگیز باشد، زیرا اکثر گربه ها از کوتاه کردن ناخن ها متنفرند. در اینجا چند نکته مفید در مورد نحوه کوتاه کردن ناخن گربه و نحوه آرام کردن یک گربه در هنگام ترمیم ناخن آورده شده است.

ایده‌آل‌ترین زمان برای آشنا کردن گربه با ناخن گرفتن، دوران بچگی گربه است.

 • یک صندلی در یک اتاق آرام، دور از پنجره، انتخاب کنید، به طوری که گربه تان بتواند به راحتی بر روی پای شما بنشیند.
 • وقتی آرام و یا حتی کمی خواب آلود است، مانند بعد از غذا، گربه کم انرژی و سست شده است.
 • حداقل از چند روز قبل از ترمیم ناخن، پاها و پنجه های جلوی گربه خود را ماساژ دهید، به آرامی یکی از پنجه‌های گربه‌تان را بین انگشتانتان بگیرید و آن‌ها را تا سه شماره ماساژ دهید (و نه بیشتر). اگر گربه‌تان پایش را کشید، دستتان را محکم جمع نکنید و پنجه‌اش را فشار ندهید. فقط حالت او را دنبال کنید و به آرامی تماس انگشتانتان به پنجه‌اش را حفظ کنید. سپس آن را رها کنید و بلافاصله به او تشویقی بدهید.
 • گربه خود را با صدای ناخن‌گیر آشنا کنید. تکه ای اسپاگتی خام را درون ناخنگیر بگذارید و در نزدیکی گربه نگهدارید. اگر گربه شروع به بو کردن ناخن گیر کرد مقداری تشویقی بر روی آن برایش بگذارید.

کوتاه کردن ناخن گربه

چگونه ناخن گربه را بگیرید

وقتی گربه شما آرام و راحت است که پنجه های او را لمس می کنید، اکنون می توانید ناخن های او را اصلاح کنید. چندین نوع ناخن گیر با گیره مختلف موجود است. قیچی و گیوتینی، ناخنگیر قیچی شکل برای کوتاه کردن ناخن های گربه بسیار عالی عمل می کنند. ناخن گیر گیوتینی نیز به خوبی کار می کنند.

اگر مطمئن نیستید کدام ناخنگیر را انتخاب کنید، دامپزشک تان می تواند به شما کمک کند تا درست تصمیم بگیرید کدام نوع گیره برای شما و گربه شما بهترین است.

 در زیر مراحل صحیح تر کردن ناخن های گربه آمده است:

 1. وسایل مورد نیاز این کار را آماده کنید: ناخن گربه تیز، حوله و پودر استیک (اگر ناخن شروع به خونریزی کرد).
 2. گربه خود را روی پای خود قرار دهید که رویش به سمت شما نباشد. اگر شروع به فرار کرد، به آرامی او را در حوله بپیچید.
 3. یکی از انگشتانش را بگیرید و پد پایش را فشار دهید تا ناخن را به خوبی مشاهده کنید.
 4. دقت کنید که چه میزان کوتاهی نیاز دارد و به ناحیۀ صورتی ناخنش توجه کنید.
 5. قبل از کوتاه کردن، کلیپرها را عمود بر ناخن قرار دهید، و ناخن را از بالا به پایین برش دهید. برش تیز ممکن است ناخن را بشکند.
 6. حالا فقط تیزی یکی از ناخن‌ها را کوتاه کنید، انگشتش را رها کنید و به او تشویقی بدهید.
 7. اگر گربه‌تان واکنشی نشان نداد، یک ناخن دیگر را نیز بگیرید.

توجه: هرگز ناحیۀ صورتی ناخن را نبرید.

توجه: بخش صورتی ناخن که به Quick شناخته می‌شود، قسمتی است که اعصاب و رگ‌های خونی د رآن وجود دارند. هرگز و هرگز این قسمت حساس را کوتاه نکنید. بسیار توجه داشته باشید که تنها بخش سفید ناخن را کوتاه کنید. بهتر است که محتاط باشید و ناخن را کمتر کوتاه کنید تا اینکه بخش صورتی را ببرید.

توجه: اگر تصادفاً این ناحیه را بریدید، خونریزی ایجاد شده را توسط بانداژ و چسب زخم متوقف کنید. خوب است که این وسایل را در هربار کوتاه کردن، در نزدیکی خود قرار دهید.

کوتاه کردن ناخن گربه

برنامۀ کوتاه کردن ناخن گربه

کوتاه کردن ناخن گربه هر ۱۰ تا ۱۵ روز یکبار کافیست. اگر گربه به شما اجازه‌ی کوتاه کردن ناخن‌هایش را نمی‌دهد از یک آرایشگر حیوانات کمک بخواهید. آنچه نباید انجام دهید:

 •     اگر گربۀ شما مقاومت کرد، صدایتان را بالا نبرید و او را تنبیه نکنید.
 •     هرگز زمانیکه گربه پریشان است یا شما ناراحت هستید، کوتاه کردن ناخن گربه را آغاز نکنید.
 •     عجله نکنید و بسیار به بخش صورتی ناخن او دقت داشته باشید.
 •     تمام ناخن‌های گربه را در یک جلسه کوتاه نکنید.
 •     هرگز ناخن گربه را نکشید. در این عمل جراحی در حقیقت جدا کردن انتهای انگشت گربه است. مانند آنکه بند آخر انگشتان انسان را ببرند تا دیگر ناخن نداشته باشد. از این کار جدا دوری کنید. در عوض ناخن‌های او را مرتب کوتاه کنید و از اسکرچر های مناسب استفاده نمایید.

منبع از سایت petmd

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور