خوردن مدفوع سگ یا Coprophagia ، ممکن است از روی غریزه طبیعی یا وجود برخی از انواع سوء تغذیه می باشد.

در بیشتر موارد، سگ‌ها مدفوع می‌خورند و این از عادات قدیمی آنها است. در طبیعت، والدین سگ معمولا مدفوع بچه خود را می‌خورند تا لانه را تمیز نگه داشته و از یافتن محل زندگی توسط شکارچیان جلوگیری کنند.

از آنجا که سگ شما در حیات وحش زندگی نمی کند، دکتر پاتریک تیته موارد زیر را به عنوان دلایل خوردن مدفوع توسط سگ، ارائه می دهد:

طعم دار بودن

باور کنید یا نه، سگ شما ممکن است در واقع طعم مدفوع خود و دیگر سگ ها را دوست داشته باشد. این به احتمال زیاد به دلیل تغذیه بیش از حد از غذای انسانها است، غلیظ شدن مدفوع با عطر و طعم غذاهای انسان.

سگ‌هایی که مدفوع خود و یا دیگر حیوانات را می‌خورند، از طعم رژیم غذایی پر از پروتئین این حیوان لذت می‌برند.

بی حوصلگی

ممکن است سگ شما وسیله‌ای نداشته باشد تا خود را مشغول کند. اگر سگ شما از ظرف توالت تغذیه می‌کند یا مدفوع خود را در زمانی که خارج از خانه است می‌خورد، احتمالا خسته است. سعی کنید با یک اسباب بازی ذهنی یا دندانی او را مشغول کنید.

استرس

خستگی و اضطراب می‌تواند از دلایلی این کار باشد. سگ‌هائی که هیچ کاری برای انجام ندارند اغلب از روی اجبار یا اشتیاق به جویدن به این کار روی می‌آورند. Coprophagia ممکن است فقط یک رفتار منفی برای جدایی از اضطراب باشد.

تمیزکاری

اگر حیاط شما پر از مدفوع است، سگ شما ممکن است در حال تمیز کردن آن باشد. احتمالا این عمل به غریزه وی، که تمیز کردن "لانه" است، باز می گردد.

جلب توجه

آیا شما هر بار به کارهای سگ‌تان با صدای بلند واکنش نشان می‌دهید؟ سگ شما ممکن است این واکنش را پیش‌بینی کند و به سادگی آن را انجام دهد تا توجه شما را به خود جلب کند. در دنيای سگ، هيچ چيزی به عنوان توجه منفی از طرف آدم مورد علاقه‌اش وجود ندارد!

ترس از تنبیه

اگر سگ برای مدفوع کردن در مکان‌های خاص مجازات شده باشد، ممکن است نتیجه گیری کند که لازم است مدارک را پاک کند. گذشته از این‌ها، بعد از پایان کار دفع سگ، او را از آن محل دور کنید!

تقلید

آنها در حال یادگیری از والدین و بستگان خود هستند. سگی که مدفوع می‌خورد ممکن است این کار را از دیگر سگ‌هایی که می‌شناسد تقلید کند.

مشکل بهداشتی

سگ‌های مبتلا به دیابت، عفونت‌های انگلی یا مشکلات دستگاه گوارش ممکن است دچار این مشکل شوند. در صورت دیدن علائمی مانند استفراغ، اسهال، تشنگی بیش از حد، بی حسی و کاهش وزن، به دامپزشک خود اطلاع دهید.چگونه سگ خود را از خوردن مدفوع منع کنید:

خوشبختانه، دکتر تیته چندین پیشنهاد برای کمک به شما در حل این مشکل ارایه داده است!

-  از رژیم غذایی با کیفیت بالا برای تغذیه استفاده کنید.

-  سگ خود را با ورزش و تحریک ذهنی مشغول کنید.

-  حیاط و منطقه زندگی سگ خود را تمیز نگه دارید.

-  سعی کنید با استفاده از داروهای منع کننده او را از این کار بازدارید. (توجه: قبل از استفاده با دامپزشک خود هماهنگ کنید.)

-  به مواد غذایی او آناناس یا کدو تنبل اضافه کنید. آنها طعم آن را دوست دارند، (اما نه زیاد)!

-  سعی کنید به سگ خود را فرمان "نکن" را آموزش دهید تا در هنگام انجام این کار او را منع کنید.

- اگر گربه دارید، ظرف خاک او را در جایی دور از دسترس سگ تان قرار دهید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور