روز جهانی گربه

توسط مدیر سایت 2017/8/8 11:21 ثبت نظر

امروز هشتم آگوست برابر با هفدهم شهریور ماه مصادف است با روز جهانی گربه. ما هم در باران‌پت روز این شيطونكهاى دوست داشتنی رو ارج می‌نهیم و آرزو داریم که شرایط زندگی و فرهنگ عمومی جامعه در برابر حیوانات بهبود پیدا کنه.

به همین مناسبت متن کوتاهی در مورد تاریخچه ورود گربه‌ها به زندگی انسان آماده کردیم که در ادامه می‌تونید اون رو مطالعه کنید

گربه ها همیشه منبع شگفتی برای بشر در طول تاریخ بوده اند. امروز گربه ها تبدیل به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی جهان شده اند که توانسته اند براحتی  با شیوه زندگی روزمره کنار بیایند. آنها زیبا و اجتماعی بوده  و برای نگهداری در خانه بسیار مناسب هستند. اما کجا و چه زمانی گربه ها اهلی شدند؟ World Cat Day 2017
 
از زمانی که اولین گربه ها اهلی شده اند حدود 4000 سال می گذرد. مصری های باستان اولین کسانی بودند که از گربه ها برای کنترل آفات  و محافظت از فروشگاه ها استفاده می کردند. در مصر باستان،به گربه به عنوان یک شکارچی احترام گذاشته میشد و به عنوان خدایان و الهه ها مورد پرستش قرار میگرفت تا جائیکه مجازات اعدام برای کشتن گربه ها  اعمال می گردید و گربه ها نیز قبل از اینکه به خاک سپرده شوند، مومیایی می شدند.

در سالهای بعد دیگر تمدن های باستانی، گربه را به دام انداختند و به ایتالیا برده و در آنجا به آرامی در سراسر اروپا گسترش دادند. در نهایت گربه خانگی مو کوتاه در سراسر جهان پخش شد و گربه های مو بلند مدتی بعد وارد ترکیه و ایران شدند. دیگر گربه های خانگی نیز از هند وارد چین و ژاپن شدند.

به استثنای یک دوره کوتاه مدت آزار و شکنجه در قرون وسطی که گربه ها را با شیطان مرتبط می دانستند، گربه های قرن هجدهم حیوان خانگی  محبوب دنیا بودند و از اون به بعد با وجود فراز و نشیبهایی که داشتن عموما حیوانی محبوب نزد انسانها بوده‌ند.

امروزه گربه‌ها نزد انسانها و خانواده‌ها بسیار محبوب است بویژه که شرایط نگهداری و تهیه غذای گربه و لوازم نگهداری از گربه  بسیار راحت در دسترس شده است. از دیدگاه روانشناسی نیز داشتن حیوان خانگی بخصوص گربه و یا سگ برای خانواده‌ها و بویژه کودکان توصیه می‌شود. 

پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور