تاریخچه

این نژاد سگ، دست آموز و شیک است که از زمان ملکه ویکتوریا و یا حتی قبل از آن شناخته شده است. برای اولین بار در سال ۱۸۶۱ در انگلستان و تحت عنوان Broken Haird Scotch Terrier  به معرض نمایش درآمد. در سال ۱۸۷۰ نام یورکشایر بر آن اطلاق گردید. اعتقاد بر این است که این نژاد در اثر آمیختگی نژادهای اسکاتلندی و انگلیسی در قرن ۱۹ به وجود آمده است. اولین بار در سال ۱۸۷۲ در آمریکا به معرض نمایش گذاشته شد.

آناتومی و مشخصات

این نژاد موی بسیار بلند، زیبا و ابریشمی دارد که از دو سوی بدن آویزان است. بدن تو پر، خوش فرم و دارای سر کوچک و پهن و بینی سیاه است. چشم‌ها دارای اندازه متوسط، تیره رنگ و نافذ بوده و حالت بیرون زده آن شدید نیست گوش‌ها V شکل و حالت افراشته دارد.

نژاد سگ یورکشایر تریر

قد و وزن و عمر

دسته بندی نژاد: سگ تریر (سگ‌های تریر سگ‌هایی هستند که گونه‌های متفاوتی دارند و به‌طور کلی کوچک، پرجنب جوش، پر طاقت و همچنین بسیار شجاع و بی باک هستند.)

قد: بین ۲۰ تا ۲۲/۵ سانتی متر

وزن: بین ۲ تا ۳ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۲ الی ۱۵ سال

رفتار شناسی

برخلاف جثه کوچکش سگی شجاع، پر انرژی، باهوش و سرزنده است. نسبت به صاحبش باوفا اما به غریبه ها اعتماد نمی‌کند. یورکشایر سگ شیرینی است و به پارس کردن علاقه زیادی دارد که البته می‌توان به راحتی او را از این کار منع کرد.

این سگ ها به دلیل جثه‌ی کوچکی که دارند برای خانواده های که دارای فرزند کوچک هستند، توصیه نمی‌شود. نسبت به سایر سگ‌ها و حیوانات حالت تهاجمی دارد بنابراین اگر از همان سنین پایین اجتماعی شدن را یاد بگیرند می‌توانند با دیگر حیوانات خانگی از جمله گربه‌ها کنار بیایند.

مراقبت و نگهداری

این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب است ولی باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی داشته باشد. در داخل خانه بسیار آرام است. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان شما، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی است.

نژاد سگ یورکشایر تریر

آراستن

موها معمولاً بلند هستند و در ناحیه کمری دچار فرق می شوند. توله های تازه به دنیا آمده بیشتر سیاه هستند و تنها نقاط خاکستری روی بدنشان دیده می شود. اگر احیاناً روی بدن توله ها لکه های روشن دیده شد، با افزایش سن رنگ آن تیره خواهد شد.

ریزش مو در سگ یورکشایر تریر بسیار کمتر نسبت به سایر نژاد ها می باشد. برس زدن روزانه به زیبایی و یکنواختی مو بسیار کمک می کند. حمام دادن سگ یورکشایر تریر به صورت ماهیانه پیشنهاد می شود. سگ یورکشایر تریر برای افرادی که به موی حیوانات حساسیت دارند می تواند نژاد مناسبی باشد.

مشکلات و سلامتی نژاد یورکشایر تریر

سگ‌های این نژاد به طور کلی سگ‌های سالمی هستند اما مانند تمام سگ‌های دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. اگر شما از این نژاد مراقبت می‌کنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

   * برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان‌های سگ را مسواک بزنید اما اگر می‌خواهید که سگ شما به بیماری‌های لثه و یا بوی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن‌های سگ خود را با ناخنگیر کوتاه کنید.

   * چشم‌های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته‌ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث می‌شود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

    * گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی می‌کنید با یک پنبه‌ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید.

نژاد سگ یورکشایر تریر

تغذیه

توصیه می‌شود روزانه ۱/۲ تا ۳/۴ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده‌ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما می‌خورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید.  پس توجه کنید که غذای مناسب نژاد یورکشایر تهیه کنید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور