معرفی گربه نژاد مائو مصری

توسط ن.صفائی 2019/6/13 4:05 ثبت نظر

تاریخچه

نژادی است تاریخی و تنها گونه طبیعی از گربه‌های خانگی خالدار است. در مصر باستان مورد احترام و پرستش بوده.

کلمه ماو (Mau) برگرفته از زبان مصری به معنای گربه می‌باشد. این نژاد هم‌خانواده سیامی‌ها (Siamese) می‌باشد. امروزه در انگلستان این نژاد را گربه خالدار از گروه توبی (Tobby) می‌شناسند حال آنکه در آمریکا هنوز هم آنرا گربه مصری می‌نامند.

بر خلاف نامش زادگاه این نژاد کشور مصر نمی‌باشد، بلکه شباهت پوشش خالدارش به گربه‌های مصر باستان این امر را سبب شده است.

گربه نژاد مائو

توضیحات

این نژاد گربه پر جنب وجوش و ماجراجو، باهوش و پرمحبت است که از همراهی صاحبش لذت می‌برد و تنها ماندن را دوست ندارد. گربه مائو یک گربه متوسط ​​با بدن عضلانی و سر گرد با اندازه متوسط ​و گوش بزرگ، چشم‌ها بادامی شکل و به رنگ سبز مایل به زرد است. پاهای عقبی کمی بلند تر از پاهای جلویی می باشد.

این گربه پوشش ابریشمی، متراکم به رنگ دودی، نقره ای سیاه و سفید، نقره آبی، آبی خالدار دارد. گربه مائو مصری گربه فعال و بازیگوش است و برای خانواده های داری کودک مناسب است. علاقه زیادی به بازی های تعاملی دارد و خواستار توجه از کودکانی است که با او مهربان هستند. این نژاد یک شکارچی ماهر است، برای همین پرندگان و حیوانات خانگی کوچک در کنار او امنیت ندارند.

وزن

وزن گربه مائو (۳-۶) کیلو گرم می‌باشد.

طول عمر

عمر گربه های مائو حدود ۱۲ تا ۱۵ سال می باشد.

خلق و خو
این گربه علاقه زیادی به نمایش قدرت شکار خود با تعقیب و بازیابی یک اسباب بازی پرتاب شده دارد. این نژاد گربه فعالی است او پرش یا صعود به درخت بلند یا قرار گرفتن در کنار پنجره را دوست دارد. نژاد مائو از آب بازی لذت می برد.

گربه نژاد اسکاتیش

شرایط نگهداری

این نژاد را هفته ای یک بار برای از بین بردن موهای مرده و توزیع روغن پوست شانه کنید. حمام به ندرت لازم است.

مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری های پریودنتال لازم است. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار پیشنهاد می شود. پاک کردن ترشحات گوشه های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است. برای جلوگیری از انتشار عفونت بهتر است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید.

گوش‌ها‌ را هفته‌ای یک بار بررسی کنید. اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم ویا مرطوب با مخلوطی از سرکه سیب طبیعی و آب گرم پاک کنید.

مشکلات و سلامتی

به طور کلی سالم و حساسیت زا نیست: بسیاری از بیماری ها و شرایط شناخته شده‌ای که برای گربه‌های دیگر وجود دارد در این نژاد مطرح نیست. برای صاحبانی که نمی‌خواهند نگران هزینه‌های پزشکی درازمدت باشند، نژاد خوبی است.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور