معرفی گربه نژاد رگدال

توسط ن.صفائی 2019/1/10 4:54 ثبت نظر

تاریخچه

رگدال (Ragdoll) یک از نژادهای گربه اهلی است. این نژاد که خاستگاهش آمریکا است عموماً دارای چشم‌های آبی، بدنی روشن با نقاطی تیره در ناحیه صورت، گوش، پا و دم است. این گربه جثه‌ای بزرگ دارد و موهای نیمه بلندش نرم و صاف هستند. شهرت این نژاد بیشتر به خاطر خلق و خوی آرام و مطیع‌شان است.

توضیحات

گربه رگدال معمولا در اندازه‌های بزرگ به همراه موهای نسبتا بلند و با چشمانی آبی هستند. آن‌ها یکی از بزرگترین گربه‌های اهلی شده هستند. این نژاد بدنی به رنگ روشن دارد و در قسمت صورت، گوش ها، پاها و دم دارای رنگی تیره است. سایز بدن آن‌ها همچنین طول موهای آن‌ها تا زمانی که به سن ۳ یا ۴ سالگی نرسیده‌اند در حال رشد می‌باشد. این نژاد دارای موهای لطیفی است که مانند یک کت ابریشمی، زیبایی خاصی به آن‌ها می‌بخشد.

گربه نژاد راگدل، سر بزرگ، چشم بیضی شکل و آبی رنگ دارد. گوش متوسط، گرد و به سمت جلو. گردن قوی، پاهای بلند، پنجه های گرد و بزرگ و پرزدار و دم بلند دارد.

نژاد گربه راگدل پوشش ابریشمی نسبتا بلند دارد. که بر روی صورت کوتاه تر است. به شش رنگ: آبی، شکلاتی، یاس بنفش، قرمز و کرم دیده می شود.

وزن و طول عمر

ماده معمولا وزن ۴/۵ تا ۷ کیلوگرم دارند و برخی از نرها بیش از ۹ کیلوگرم وزن دارند.

طول عمر: ۱۲ تا ۱۷ سال.

خلق و خو

برخلاف دیگر نژادهای گربه Ragdoll در آغوش هر کسی احساس راحتی می‌کنند. آن‌ها انسان‌ها را خیلی دوست دارند و وقتی که می‌خواهید وارد منزل شوید برای خوش‌آمدگویی به جلوی درب می‌آیند. همچنین اگر در اطراف خانه شروع به قدم زدن کنین، بخاطر علاقه زیاد این نژاد به شما همیشه بدنبال شما هستند. آن‌ها اغلب نام خود را یاد می‌گیرند و هنگامی که نامیده می‌شوند می‌آیند. آن‌ها دوست دارند با اسباب بازی، بازی کنند و وارد هر فعالیت خانوادگی شوند. رگدال با تشویق در قالب ستایش و پاداش مواد غذایی زمانی که چیزی را دوست دارند، به سرعت یاد می‌گیرند و می‌توانند ترفندها و همچنین رفتارهای خوب مانند استفاده از یک اسکرچر را یاد بگیرند.

با گربه دیگر و سگ سازگار است و در کمال آرامش با آنها زندگی می‌کند. همیشه حیوانات خانگی، حتی گربه دیگر، به آرامی و در یک محیط کنترل شده به او معرفی نماید.

نگهداری

نژاد رگدال معمولا دارای یک خز بلند هستند که کمتر دچار ریزش است، اما این بدان معنی نیست که کمتر نیاز به رسیدگی دارند. هفته‌ای ۲ بار شانه زدن موها با یک برس خوب بهترین انتخاب است. مسواک زدن دندان برای جلوگیری از بیماری‌های دندانی لازم است پیشنهاد می‌شود روزانه دندان‌های او را مسواک کنید. کوتاه کردن ناخن دو هفته یک بار و پاک کردن ترشحات گوشه‌های چشم با یک پارچه نرم و مرطوب لازم است.

گوش‌ها را هفته‌ای یک بار بررسی کنید اگر آنها کثیف بودند، با یک توپ پنبه یا پارچه مرطوب و نرم با قطره گوش پاک کنید. بستر او را همیشه تمیز نگه دارید.

مشکلات و سلامتی

آشنایی با بیماری‌های این نژاد برای شخصی که می‌خواهد با این گربه جذاب هم خانه شود بسیار مفید است. مشکلاتی که در این نژاد بیشتر دیده می‌شوند عبارتند از:

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک، یک شکل از بیماری های قلبی است که در راگدل ارثی است. برای تشخیص این بیماری آزمایش DNA  انجام می شود.

افزایش خطر ابتلا به سنگ مثانه اگزالات کلسیم.

پریتونیت عفونی گربه.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور