معرفی گربه نژاد سیامی

توسط ن.صفائی 2018/11/22 4:43 ثبت نظر

تاریخچه

خواستگاه گربه‌های سیامی کشور تایلند است که در گذشته سیام نام داشت. با گذشت زمان، نژاد سیامی لاغرتر شده و سر آنان شکل مثلث مانندتری پیدا کرد. گربه سیامی امروزی شباهت زیادی به گربه‌های اصیل مصری دارند. گربه‌های سیامی که به “میزر” هم معروفند (دلیل این نام گذاری به نحوه تلفظ انگلیسی نام این نژاد باز می‌گردد) در بین اشخاصی که در جستجوی حیوانی اصیل هستند، محبوبیت بسیار بالایی دارند.

نژاد سیامی

توضیحات

این نژاد بدن ظریف اما عضلانی، سر به شکل مثلث و گوش بزرگ دارد. ​​چشم، متوسط و بادامی شکل همیشه به رنگ آبی است پاهای عقبی بالاتر از پاهای جلویی است، پنجه بیضی شکل و دم نازک و بلند دارد. پوشش مو بدن سیامی کوتاه و به رنگ‌های نقره‌ای، حنایی کم رنگ، کرم، قهوه‌ای پررنگ دیده می‌شود و بینی چرم و پد پنجه قهوه‌ای است، در بعضی از این گربه‌ها، بدن رنگ آبی مایل به سفید با نقطه آبی دارد، و در بعضی دیگر بدن سفید با نقطه‌های خاکستری و چرم بینی و پد پنجه صورتی است.

گربه سیامی دارای شخصیتی قوی، بسیار باهوش، پرجنب و جوش، پر انرژی و سرگرم کننده است و معمولا بسیار پر سر و صدا می‌باشد ( آن هم با صدای بلند ). سیامی‌ها بسیار مهربان و خونگرم و از بی توجهی متنفر هستند و از بودن با انسان بسیار لذت می‌برند و نیازمند همراهی انسانها می‌باشند. سیامی‌ها اسباب بازی خراش و عروسک را به تعداد زیاد دوست دارند.

اندازه ، وزن و طول عمر

گربه سیامی نر حدود ۴ تا ۵ کیلوگرم وزن داشته و سیامی ماده سبک‌تر و کمتر از ۴ کیلوگرم است. ارتفاع گربه نر حدود ۳۰ تا ۳۸ سانتیمتر و ماده‌ها نیز تقریبا ارتفاع مشابهی (گاهی ۲-۳ سانتی‌متر کوتاه‌تر هستند) دارند.

نژاد سیامی به طور معمول ۸ تا ۱۲ سال عمر می‌کنند.

نگهداری

 این نژاد پوشش و موهای کوتاهی دارند که نیازمند مراقبت در حد متوسط و استاندارد می‌باشد. سعی کنید هر هفته موهای گربه را شانه بزنید. پنجه های گربه نیز باید به طور منظم هر ۱۰ تا ۱۴ روز یکبار تمیز و پیرایش شوند. برای در امان ماندن وسایل چوبی منزل، برای گربه اسکرچر (Scratcher) تهیه کنید. شما باید به بهداشت دندان‌های گربه نیز توجه داشته باشید و او را از سنین پایین با مسواک آشنا کنید. گوش‌‌های بزرگ حیوان را نیز باید مرتب تمیز کنید.

آن‌ها علاقه زیادی به بالا رفتن از وسایل مختلف دارند بنابراین برای این منظور درخت گربه (Cat Tree) یا وسیله مناسب دیگری را برایشان تهیه کنید. نژاد سیامی به اسباب‌بازی‌های معمایی و همچنین تعقیب کردن علاقه زیادی دارند. فراهم کردن اسباب بازی‌های مناسب اهمیت زیادی دارد.

نژاد سیامی

مشکلات و سلامتی

  • آمیلوئیدوز، هنگامی رخ می‌دهد که یک نوع پروتئین به نام آمیلوئید در ارگان های بدن رسوب می کند، در درجه اول کبد.
  • آسم / بیماری برونش.
  • انحراف و کاجی چشم.
  • نقص مادر زادی قلب، مثل تنگی آئورت.

تغذیه

غذای خشک مخصوص گربه سیامی، موجب سلامتی دندان‌ها و لثه‌های حیوان می‌شود. اگرچه اکثر گربه‌ها در خوردن غذا اعتدال دارند اما بعضی دیگر در صورت دسترسی راحت به غذا، زیاده روی خواهند کرد. اگر گربه شما دارد اضافه وزن پیدا می‌کند، در روز دو وعده غذایی در اختیار او قرار داده و غذاهای باقی مانده را از او دور کنید.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور