ما به عنوان صاحبان سگ، می خواهیم برای آنها زندگی سالم و شادی را فراهم کنیم. به آنها غذای با کیفیت می‌دهیم، به آن ها عشق می‌ورزیم و هر وقت که زمان پیدا کنیم با آنها بازی می‌کنیم. اما موارد بسیار دیگری وجود دارند که برای بزرگ کردن یک سگ سالم باید رعایت نمود. بعضی اوقات سبک زندگی پر مشغله‌ی ما باعث می‌شود تا برخی کارهای ساده‌ای که می‌تواند عمر سگمان را طولانی‌تر کند نادیده بگیریم.

۱. به سگ‌تان اجازه دهید که اضافه وزن پیدا کند

طبق تحقیقات انجام شده بیش از ۵۳ % سگ‌های خانگی اضافه وزن دارند، در حالی که بیش از ۹۵ % از صاحبان این سگ‌ها فکر می‌کنند که آنها وزن مطلوبی دارند‌. سگ‌ها نمی‌توانند مانند انسان‌ها غذا را هضم کنند. بعضی از صاحبان سگ‌ها غذایی بیش از حد را به عنوان جایزه به سگ خود می‌دهند، در حالی که در واقع با این کار دارند در حق حیوان ظلم می‌کنند. استفاده از غذاهای رژیمی مخصوص و کم کالری راه حل این مشکل است.

 

۲. نادیده گرفتن مراقبت از دندان‌های سگ

 طبق تحقیقات، ۸۵ % از سگ‌های پیرتر از ۵ سال، از این مشکل رنج می‌برند. این بیماری در اثر جمع شدن غذا و باکتری در اطراف لثه حیوان به وجود می‌آید. جمع شدن باکتری‌‌های دهانی می‌تواند در نهایت باعث بیماری‌های دیگری مثل مشکلات دریچه قلب و عفونت کلیه‌ها هم بشود.

 

۳. نادیده گرفتن معاینات سالانه

معاینات سالیانه توسط دامپزشک می‌توانند سگ شما را از مرگ نجات دهند و عمر او را طولانی‌تر کنند. حتی اگر سگ شما رفتار معمولی دارد و ممکن است چیزی از درون در حال از بین بردن او باشد.

۴. سگ خود را در معرض دود سیگار قرار دهید

ریه سگ‌ها هم همچون انسان‌ها توانایی تحمل دود زیاد را ندارد. دود سیگار می‌تواند برای حیوانات خانگی بسیار مضر باشد و خطر ابتلا به بیماری‌هایی مثل سرطان و مشکلات تنفسی را افزایش دهد.

 

۵. نادیده گرفتن ورزش و جست و خیز روزانه

اگر سگ شما یک روز به اندازه کافی جست و خیز کرده است، دلیل بر این نمی‌شود که روز بعد او را بیرون نبرید. ورزش و جست و خیز روزانه نه تنها به حیوان کمک می‌کند که اضافه وزن پیدا نکند، بلکه باعث سلامت روانی او نیز می‌شود. استفاده از اسباب بازی سگ نیز توصیه می‌شود.

 

۶. مجبور کردن بعضی از نژادها به ورزش بیش از حد

بعضی از نژادها مثلاً بولداگ متفاوت بوده و نباید به ورزش و جست و خیز بیش از حد واداشته شوند. نشانه‌هایی مانند تعرق بیش از حد، اینکه خود را در بین دویدن بر زمین بیاندازد.

 

۷ . غذای خود را به سگ‌تان بدهید

خیلی از صاحبان سگ‌ها فکر می‌کنند که با دادن غذاهای سفره خود به سگ‌شان به عنوان جایزه، به آنها لطف می‌کنند. اما در واقع این غذاها برای حیوانات چربی و قند بسیار بالایی دارند. علاوه بر این بعضی از غذاها مانند سیر و شکلات می‌توانند برای حیوانات سمی باشند. استفاده از غذاهای مخصوص سگ ضروری است.

 

۸. سگ‌تان را از ارتباط با هم نوعانش منع می‌کنید

سگ‌هایی که با هم نوعانشان ارتباط ندارند، زندگی شاد و اجتماعی نخواهند داشت. آنها معمولاً دچار مشکلاتی مثل استرس، ترس و یا حتی مشکلات پوستی می‌شوند و افسرده می‌شوند.

.

 پت شاپ انلاین باران پت

 

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور