تاریخچه

نژاد گربه بریتیش مو کوتاه از انگلیس است و برای قرن‌ها در انگلیس پرورش داده شده و زندگی کرده است. در بسیاری از آثار نقاشی و هنری این گربه در انگلیس به تصویر کشیده شده است. این نژاد در سال ۱۹۸۸ به صورت رسمی شناخته شد و به یکی از محبوب‌ترین نژادهای گربه برای نمایش تبدیل شد.

توضیحات

گربه برتیش سر بزرگ و گردی دارند و عضلانی با سینه‌ای پهن هستند. پاهای قطور، پنجه‌های گرد و دم نوک گردی هم دارند. رنگ غالب این گربه‌ها خاکستری است. چشم‌ها بزرگ و گرد هستند که در نژاد اصیل آبی پر رنگ یا زرد یا نارنجی و مسی بسیار درخشان و پر رنگ است. یکی از ویژگی‌هایی که آنها را متمایز می‌کند حالت لبخند مانندی است که صورت آنها به خود گرفته است. سایز گوش‌ها متوسط است که در قاعده پهن می‌باشند.

گربه نژاد بریتیش موکوتاه

وزن

میانگین وزن نرها ۵ تا ۱۰ کیلوگرم

میانگین وزن ماده ها ۳ تا ۷ کیلوگرم

طول عمر

طول عمر این نژاد به طور متوسط ۱۵-۱۸ سال می‌باشد ولی با تغذیه و نگهداری خوب بیشتر از این هم می‌تواند زندگی کند.

خلق و خو

آنها گربه‌های سخت گیری نیستند اما بسیار باوقار می‌باشند. آنها قدرت یادگیری بالایی دارند و بسیار مطیع هستند. گفته شده که گربه‌های مو کوتاه انگلیسی به بانمکی و خونسردی یک گربه پرشین می‌مانند که هوش و استعداد گربه‌های اروپایی را نیز دارا می‌باشند. با بچه‌ها و سایر حیوانات خانگی کنار می‌آیند.

گربه نژاد بریتیش موکوتاه

آراستن

گربه مو کوتاه انگلیسی به شانه کردن مداوم نیازی ندارند؛ زیرا موهای آنها به آسانی گره نمی‌خورد و نمدی نمی‌شود. به هر حال توصیه می‌شود که پوشش مویی آنها را هر از گاهی شانه شود به خصوص در طول زمانی که مو به صورت فصلی ریزش دارد؛ زیرا در این مواقع ریسک تشکیل هربال (توپ مویی) در آنها بیشتر می شود. تمیز کردن گوش‌ها نیز دو هفته یک بار نیز الزامی است.

مشکلات سلامتی

بیماری خاصی که می‌تواند بیش از هر بیماری دیگر در این نژاد مشکل ایجاد کند کاردیومیوپاتی هایپرتروفیک قلب می‌باشد. هچنین ریسک ابتلای این نژاد به کلیه پلی کیستیک نیز بالاست.
گربه‌های نژاد بریتیش به روزانه ۷۰ کالری برای هر کیلوگرم وزن خود نیازمندند و از آنجا که گربه‌هایی درشت هستند مستعد به چاقی می‌باشند نیازمند غذای مخصوص نژاد برتیش و یا کنترل شده هستند.

.

 پت شاپ آنلاین باران پت

لطفا نظر خود را ثبت کنید
* فیلدهای الزامی

 
خرید بالای ۳۰۰ هزار تومان
 
ضمانت اصالت کالا
 
درگاه اینترنتی و کارت بانکی
 
به سراسر کشور